موج
کدخبر : ۳۶۰۸۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360841

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر از کاشت ۷۰ اصله درخت در بافت تاریخی پیرامون حرم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا خاکی ، با اشاره به بهسازی و نوسازی در محور فرهنگی پیرامون حرم اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم محور فرهنگی به طول ۴ کیلومتر است که از حرم مطهر تا چهل اختران کشیده شده است و عمده بناهای تاریخی و مذهبی گردشگر پذیر قم در این محدوده است.

خاکی با تأکید بر اهمیت بهسازی این محدوده در توسعه جذب زائر افزود: بهسازی این مسیر در اولویت سازمان قرارگرفته است و اقداماتی ازجمله کف سازی و اقدامات زیربنایی در خصوص اصلاح تأسیسات در آنها انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه بهسازی در این محدوده صرفاً شکلی نبوده و امور زیربنایی را هم شامل می‌شود گفت: بعد از سال‌ها در این محورها در محدوده‌هایی که دستورالعمل‌ها اجازه می‌داد درخت کاشته شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر بالغ‌بر ۷۰ اصله درخت در بافت تاریخی پیرامون حرم کاشته شده و باغچه‌هایی به‌منظور بهبود سیما و منظر این مناطق ایجادشده است.

خاکی از مشارکت مردم در حفظ و نگهداری این باغچه‌ها هم خبر داد و تأکید کرد: این اقدامات همراهی بیشتر مردم را هم به همراه داشته است و با این کار در محورهایی که سال‌ها هیچ درختی نداشته کاشت درخت داشتیم که در سال‌های آینده تأثیرگذاری خودش را بیشتر نشان خواهد داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها