موج
کدخبر : ۳۶۰۸۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360800

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از دستگیری یک سارق اینترنتی با شگرد پشتیبانی اپلیکیشن شاد در اصفهان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: فردی که با ارسال لینک جعلی به بهانه پشتیبانی اپلیکیشن شاد ، اطلاعات حساب بانکی کاربران را سرقت کرده و سپس وجوه آنها را برداشت می کرد، توسط پلیس فتا در اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی اضافه کرد: در پی شکایت یکی از  شهروندان مبنی بر اینکه با ورود به لینکی ناشناس به عنوان پشتیبان اپلیکیشن شاد مبلغ 70 میلیون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، کارشناسان پلیس فتای استان رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام انتظامی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد برای دریافت خدماتی تحت عنوان پشتیبانی اپلیکیشن شاد در یکی از گروه های واتس آپی با لینکی مواجه شدم که پس از ورود و پرداخت 20 هزار ریال جهت دریافت خدمات، متوجه شدم علاوه بر این که خدماتی دریافت نکردم، کل موجودی حسابم که 70 میلیون ریال بود نیز برداشت شده است.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی  عنوان داشت: در بررسی های اولیه مشخص می شود، درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی وی را به سرقت برده است، نهایتاً کارشناسان با اقدامات تخصصی و هوشمندانه خود موفق به شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار شدند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با سامانه های جعلی تحت عناوین مختلف از جمله پشتیبانی، یارانه، سجام یا خدمات شارژ و اینترنت ارزان قیمت روبرو می شوند که بیشتر این لینک ها کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت می کند و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها