موج
کدخبر : ۳۶۰۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360215

خبرگزاری موج در طول روز تازه‌ترین اخبار را در قالب اخبار کوتاه آذربایجان شرقی منعکس می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در آذربایجان شرقی، در بسته خبری پیش‌ِرو بخشی از اخبارکوتاه استان گرد آوری‌ شده و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری  موج قرار می‌گیرد.

تبریز در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت رنگ بندی کرونایی را در مراکز استان‌ها اعلام کرد که بر این اساس، تبریز از فردا ۱۳ دی در شرایط زرد کرونایی قرار می گیرد.

هم اکنون وضعیت کرونایی همه مراکز استان‌ها زرد و نارنجی است و ساری، تنها شهر قرمز ایران است.

آذربایجان شرقی به ویژه تبریز ماهها در وضعیت قرمز قرار داشت و در هفته های اخیر نارنجی شد و از فردا در شرایط زرد قرار خواهد گرفت.
 
مسئولان بهداشتی و درمانی استان تاکید می کنند این وضعیت، شکننده است و در صورت کوچکترین بی توجهی به رعایت اصول بهداشتی و
فاصله گذاری اجتماعی، شرایط قرمز به استان بازخواهد گشت و ویروس منحوس کرونا دوباره با شدت بیشتری جولان خواهد داد.

هوای  تبریز برای گروه های حساس ناسالم شد

مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اعلام کرد: میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز در شبانه روز گذشته براساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۳۶ است که این وضعیت برای گروه‌های حساس، ناسالم محسوب می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) نیز معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.

توقیف ۹۴ راس دام قاچاق در شهرستان اهر

سردار حسین عبدی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به توقیف۹۴ راس دام قاچاق در شهرستان اهر اظهار داشت: در پی کسب خبر مبنی بر قاچاق احشام از شهرستان اهر به استان‌های غربی کشور، شناسایی و کشف عاملان آن در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران یگان امداد شهرستان، دو دستگاه خودروی کامیون و یک دستگاه نیسان حامل احشام را در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان که به صورت زنجیره‌ای در حرکت بودند را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، آن‌ها را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از یکی از خودروهای توقیف شده ۸۳ راس گوسفند نر و ۱۱راس بز قاچاق که بدون هرگونه مجوز قانونی حمل می‌شد، کشف و در این رابطه سه متهم را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند.

سردار عبدی گفت: ارزش محموله کشف شده را بنا به نظر کارشناسان دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

آزادسازی ۴ هکتار از اراضی کشاورزی تبریز

فرامرز افشانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با تخریب ۲۱ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی سردرود و خلجان به موجب تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، چهار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز آزاد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز با بیان این‌که جهادکشاورزی، نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز را در سالجاری تشدید کرده است، تاکید کرد: حفظ اراضی کشاورزی ضمن این‌که از اهمیت بسیار بالایی در اقتصاد مقاومتی برخوردار است، حق نسل آینده برای ادامه حیات و زندگی است و تخریب آن می‌تواند منجر به بروز شرایط دشوار زیست محیطی برای آیندگان شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها