موج
کدخبر : ۳۵۹۱۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359147

سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان یزد؛

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به راهیابی ۳۸ طرح از مجموع ۷۲ طرح ارسالی به سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در یزد گفت: در نهایت سه طرح صنعتی، دو طرح خدماتی و یک طرح کشاورزی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان یزد با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد و کارآفرینان برتر به کار خود پایان داد.

عماد تشکری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اهمیت کارآفرینی، برنامه ریزی و سیاست گذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه های مختلف توسعه اقتصادی کشور بوده است گفت: ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاهها ضروری می سازد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انجام فعالیت های بنیادی در خصوص توسعه و ترویج کارآفرینی است گفت: هر ساله این وزارتخانه با هدف شناسایی کارآفرینان در سطح کشور و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصا جوانان، اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر می نماید.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: از سال 1385 تاکنون 12 جشنواره توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و کارآفرینان برتر در سطوح ملی و استانی شناسایی و معرفی شده اند که در طی برگزاری این جشنواره ها 96 کارافرین برتر در سطح استانی و 3 کارافرین برتر ملی در بخش های مختلف اقتصادی (صنعت،کشاورزی و خدمات) انتخاب و معرفی شده اند.

وی از اهداف برگزاری چنین جشنواره هایی را ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات، ایجاد نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار، تقویت نقش کارآفرینان در نظام تصمیم سازی کشور و ... از دیگر اهداف این جشنواره است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به راهیابی ۳۸ طرح از مجموع ۷۲ طرح ارسالی به سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در استان گفت: در نهایت سه طرح صنعتی، دو طرح خدماتی و یک طرح کشاورزی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.

وی اضافه نمود: در بخش صنعت، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت کاشی و سرامیک ستاره، و شرکت مارینا پلاستیک یزد، در بخش خدمات، شرکت مهندسی الکاآریا، شرکت معدنچیان چغارت بافق و در بخش کشاورزی پرورش ماهی سردآبی خاتم به عنوان واحدهای نمونه انتخاب شدند.

تشکری افزود: رشد اشتغال و گردش مالی، فعالیت‌های نوآورانه و توجه به اقتصاد مقاومتی، خلاقیت و نوآوری، ریسک پذیری بهره وری و توسعه منابع انسانی، میزان سهم در بازار، نقطه جغرافیایی و رشد اقتصادی از اهم شاخص‌های ارزیابی در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها