موج
کدخبر : ۳۵۸۷۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358786

رئیس کل دادگستری استان یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: ادارات در راه اندازی کامل سامانه معاملات املاک استان یزد کوتاهی نکنند، آغاز این طرح در سه گام برنامه ریزی شده بود که گام اول کامل اجرا و گام دوم پیشرفت 70 درصد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد بر لزوم رصد مسئولیت های واگذار شده بر دوش ادارات و نهادهای مرتبط در پیاده سازی کامل سامانه یکپارچه معاملات املاک استان یزد تاکید کرد و افزود: کم کاری مدیران مرتبط با این حوزه مشمول دستورالعمل ترک فعل مدیران می شود.

وی در جلسه کمیته طراحی سامانه یکپارچه معاملات املاک سیما 724 با اشاره به اجرای طرح ساماندهی و نظارت بر دلالان حوزه زمین و مسکن گفت: استارت این طرح در سه گام برنامه ریزی شده بود که گام اول کامل اجرا و گام دوم پیشرفت 70 درصد داشته است.

وی تصریح کرد: گام سوم این طرح  رصد مالی و ضربه به سودجویان حوزه زمین و مسکن بود که در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: اجرای طرح ساماندهی و نظارت بر دلالان حوزه زمین و مسکن اگر چه کم و کاستی های داشت اما باعث خروج تعدادی از بورس بازان از حوزه زمین و مسکن شد.

وی با بیان اینکه عده ای فرار سرمایه گذاران از استان در حوزه زمین و مسکن را از نقاط ضعف این طرح اعلام می کنند افزود: باید توجه داشت که مهار شتاب فزاینده قیمت در حوزه زمین و مسکن، کوتاه شدن دست سودجویان، پلمب بنگاه های مشاور املاک بدون مجوز، ساماندهی بنگاههای مشاور املاک و مهار رشد قارچ گونه مشاورین املاک در استان از دستاوردهای مهم این طرح بود.

این مقام قضایی بر لزوم رصد مسئولیت های واگذار شده بر دوش ادارات و نهادهای مرتبط تاکید کرد و اظهار داشت: حصول نتایج مطلوب در کنترل و سامان دهی معاملات حوزه زمین و مسکن در گرو اجرای کامل تعهدات ادارات متولی است و چنانچه مسئولی از اجرای کامل تعهدات خود شانه خالی کند، مشمول دستورالعمل ترک فعل مدیران خواهد شد.

وی افزود: ساماندهی مشاورین املاک در سند تحول قوه قضائیه در راستای تحکیم روابط حقوقی بین اشخاص به عنوان برنامه عملیاتی بر دوش سازمان ثبت اسناد یزد و املاک نهاده شده است لذا دبیرخانه پیگیری طرح ساماندهی و نظارت بر دلالان حوزه زمین و مسکن در این استان در این سازمان مستقر می شود.

دهشیری، شفاف سازی و پیشگیری از جعل و کلاهبرداری را از محاسن اجرای کامل این طرح برشمرد و بیان داشت: مردم منتفع اصلی این طرح خواهند بود چراکه از انجام معاملات صوری و فروش مال غیر و امکان اخذ وجوه اضافه غیر قانونی از سوی بنگاه های املاک در صورت ثبت معامله در سامانه سیما724 جلوگیری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها