موج
کدخبر : ۳۵۸۶۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358685

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص فروش لوازم جانبی موبایل در اینستاگرام که شگرد جدید کلاهبرداری است به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی مرتضوی با اشاره به کلاهبرداری از طریق فروش لوازم جانبی موبایل در اینستاگرام گفت: فردی که با درج آگهی فروش لوازم جانبی موبایل در اینستاگرام به بهانه فاصله گذاری اجتماعی و سفارش غیر حضوری شهروندان را فریب داده و از آنان کلاهبرداری می کرد توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با هدف سفارش لوازم جانبی موبایل در یک صفحه اینستاگرامی اقدام به پرداخت 5 میلیون ریال کرده و هیچ کالایی برای او ارسال نشده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتطامی افزود: شاکی تبلیغی را در یک صفحه اینستاگرامی در زمینه خرید غیرحضوری لوازم جانبی موبایل مشاهده و پس از سفارش کالا و واریز وجه به حساب فروشنده تاکنون هیچ کالایی ارسال نشده و فروشنده پاسخگوی تلفن او نبوده است.

رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی نهایتاً کارشناسان موفق به شناسایی فرد کلاهبردار و انتقال به پلیس فتا می شوند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: شبکه های اجتماعی خارجی مکان امنی برای داد و ستد و خریدهای اینترنتی نمی باشد چه بسا بسیاری از افراد سودجویی که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند در شبکه های اجتماعی غیربومی فعالیت می کنند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند، همچنین ‌به منظور پیشگیری از وقوع این گونه جرایم از هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها