موج
کدخبر : ۳۵۸۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358396

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی سفر به هرمزگان، گفت: تمام مراکز درمانی تأمین اجتماعی نیز به ایثارگران ارائه خدمت می‌کنند و همچنین هزینه‌های انجام شده توسط ایثارگران در مراکز خصوصی نیز حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت به آنان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان هرمزگان به منظور امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین برای مسکن و اشتغال ایثارگران و ساماندهی گلزارهای شهدا، پس از زیارت مزارهای مطهر شهدا نسبت به جایگاه و مقام بزرگ آنان ادای احترام کرد.

معاون رئیس جمهور در جمع خبرنگاران، با اشاره به پیش رو بودن نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: رهبر معظم انقلاب به مکتب شهید سلیمانی اشاره کردند و ایشان شخصیت تراز انقلاب اسلامی بودند و امیدواریم بتوانیم با اراده‌ای جدی‌تر به آرمان‌های این شهید بزرگوار و تمام شهدا تأسی داشته باشیم.

وی گلزارهای مطهر شهدا را قطعه‌ای از بهشت روی زمین دانست و گفت: همانطور که در قرآن گفته شده شهدا «عند ربهم یرزقون» هستند و بر همین اساس مزار آن‌ها بی‌شک بخشی از بهشت روی زمین است و باید قدردان وجود این گنجینه‌های گرانبها باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در طول ۴۲ سال گذشته با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت از مشکلات عبور کرده‌ایم و امروز نیز به همین ترتیب رمز عبور از مشکلات همچنان توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است و این مسئله بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری محترم بوده است.

اوحدی با بیان اینکه جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران حدود ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر را شامل می‌شود، گفت: توفیق و افتخار بزرگی نصیب بنیاد شهید و امور ایثارگران شده است که پذیرای این عزیزان باشد و دعا می‌کنیم که لیاقت خدمت به آنان را داشته باشیم.

وی در خصوص اهداف سفر به استان هرمزگان گفت: در این سفر با همت استاندار هرمزگان و تأکید وی، دو تفاهم‌نامه با موضوعات تأمین زمین برای مسکن جامعه ایثارگری، ایجاد اشتغال برای ایثارگران و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا به امضا می‌رسد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ارائه خدمات درمانی در بیش از ۹ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه دی به ایثارگران ، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده است تمام مراکز درمانی تأمین اجتماعی نیز به ایثارگران ارائه خدمت می‌کنند و همچنین هزینه‌های انجام شده توسط ایثارگران در مراکز خصوصی نیز حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت به آنان پرداخت می‌شود.

اوحدی در ادامه با حضور در منازل جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «حسین آتش‌بار»، آزاده و جانباز فقید مرحوم «امان‌الله ماندگاری» و خانواده معظم شهیدان «اسحاق و گنجعلی دارا» با آنان از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها