موج
کدخبر : ۳۵۷۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357686

شهردار قم با صدور پیامی روز پژوهش را به همه دست اندرکاران و فعالان این حوزه علمی دانایی محور تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام سید مرتضی سقائیان نژاد به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جایگاه علم در عصر حاضر خاص و ویژه است و اندیشه و پژوهش دوبال پرواز علم‌اند و استحکام دانش با زیرساخت قوی پژوهش شکوفا می‌گردد و پژوهش ملجائی آرامش بخش برای تنقیح اندیشه‌هاست. پژوهش فرآیندی نظام‌مند در راستای پاسخ به مسئله است و با آن شاهد انعکاس تعمیق اندیشه در قالب تعمیق وتلفیق متون و هم نوایی الفاظ با افکار هستیم.

فلسفه‌ی پژوهش؛ تعالی، تکامل و توسعه است و دامنه‌ی تاثیر پژوهش نه تنها محدود به رشته‌ی علمی خاصی نیست بلکه از برکت وجودش، بازویی توانمند برای پیوست موفقیت در علم وعمل ظاهر می‌گردد. تحقیق و پژوهش رزق است و به هر کس داده شود صاحب نعمت خواهد شد.

پژوهش محور نمودن سیاستگذاری‌ها، بازنگری و نوسازی قوانین، تصمیم‌گیری‌ها و اجرا می‌تواند به فرآیند و برآیند فعالیت‌ها تعمیق بخشد. تحقق شعارهای سال، رفع مشکلات مردم و توسعه کشور می‌تواند با مجاهدت و تصمیم گیریهای جدی در آینه پژوهش و تحقیق صورت گیرد.

حقیقت‌یابی نیازمند علم‌پژوهی بوده و نگاه جامع و کاربردی به مفهوم پژوهش و تحقیق نشان‌دهنده فرهیختگی و اهتمام به علم است که بسترساز توسعه و جهش علمی خواهد شد.

بی شک دشمن در هیچ عرصه‌ای پیشرفت ما را بر نمی‌تابد که شهادت شهید پر افتخار دکترمحسن فخری‌زاده دلیلی گویا بر توانمندی علمی و پژوهشی عزیزان ماست که کام دشمن را تلخ نموده و سرانجام حقدش را با ترور ناجوانمردانه به تصویرکشید.

اینجانب ضمن تبریک ۲۵ آذرماه روز پژوهش به همه اصحاب علم و فرهیختگان، برای این عزیزان سلامتی، تندرستی و موفقیت روز افزون به وسعت علم از درگاه خالق علم مسالت دارم.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها