موج
کدخبر : ۳۵۷۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357678

حسام الدین اسعدی اعلام کرد:

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان گفت: افتخار این شعبه پیشتازی در ارائه خدمات است و تاکنون 362 هزار و 469 فقره تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسام‌الدین اسعدی پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج به مناسبت سیزدهمین سالگرد تاسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار داشت: این بانک از ابتدای تاسیس در کردستان تاکنون، 362 هزار و 469 فقره تسهیلات به ارزش 12 هزار و 500 میلیارد ریال به متقاضیان این استان پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان گفت: از این 362 هزار فقره تسهیلات، 329 هزار فقره آن از منابع استانی و 33 هزار و 469 فقره نیز از منابع ملی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این بانک از سال 86 تاکنون 2 هزار و 957 فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت کرده است، افزود: طی 2 سال اخیر این بانک 789 فقره تسهیلات به افراد تحت پوشش کمیته‌امداد و 479 فقره به افراد تحت حمایت بهزیستی پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان یادآور شد: در همین مدت 6 هزار و 345 فقره تسهیلات چهار درصد اشتغال روستایی بنیاد برکت به ارزش یک میلیارد و 118 میلیون ریال به متقاضیات این استان پرداخت شده که حداکثر رقم تسهیلات 500 میلیون ریال است.

اسعدی به پرداخت 650 فقره تسهیلات به زنان سرپرست خانوار در کردستان طی 2 سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: امسال منابع بانکی قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان 42 درصد رشد داشت درحالیکه این رقم در کشور 40 درصد بود.

وی با بیان اینکه اکنون تسهیلات تا سقف 20 میلیون تومان به کارکنان دولتی بدون ضامن پرداخت می‌شود، اضافه کرد: عملیات دریافت تسهیلات تا سقف ذکر شده از طریق همراه بانک و بدون مراجعه حضوری قابل انجام است و متقاضیان می‌توانند از این طریق به آسانی اقدام به درخواست تسهیلات کنند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان با اشاره به اینکه میزان مطالبات این بانک در استان کمتر از یک درصد است، افزود: با راه‌اندازی سامانه میعاد، حذف کاغذ و بوروکرواسی اداری در سال گذشته، اکنون قراردادهای بانکی به صورت الکترونیکی منعقد شده و 85 درصد در مصرف کاغذ صرفه جویی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها