موج
کدخبر : ۳۵۷۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357666

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار:

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار گفت: تفاوت نرخ ارز نیمایی و ارز آزاد در بودجه 1400 را باعث ایجاد مشکلاتی برای صادرکنندگان دانست و خواستارچاره اندیشی در این مورد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامرضا اخوان فرید در یازدهمین جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار با اشاره به تفاوت نرخ ارز نیمایی و ارز آزاد در بودجه 1400 این امر را منجر به ایجاد مشکلاتی برای صادرکنندگان دانست و بر ضرورت رفع مشکلات حاصل ازتفاوت نرخ ارز نیمایی و آزاد برای صادرکنندگان تاکید کرد.

وی با اشاره به  لایحه بودجه ۱۴۰۰ و کسری 6 هزار و 370 هزار ریالی دولت و تامین آن از طریق واگذاری سرمایه ای و واگذاری مالی، ابراز امیدواری کرد: با فروکش نمودن ویروس کرونا، تسهیلات حاصل ازفروش نفت و برداشته شدن تحریم ها دولت بتواند به جبران این کسری بپردازد.

غلامرضا اخوان فرید، در ادامه با اشاره به سرفصل های بودجه سال 1400 پیش بینی افزایش 4 برابری درآمدهای نفتی و افزایش 25 درصدی درآمد حاصل از فروش اوراق مالی و واگذاری سهام شرکت های دولتی نسبت به سال گذشته را از نکات قابل توجه این سرفصل ها دانست.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه بیشترین بودجه سال آینده به ترتیب متعلق به استان های خوزستان، تهران، فارس، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان می باشد، افزود: با وجود اینکه7.2 درصد جمعیت کشور متعلق به اصفهان بوده حدود 5.4 درصد بودجه به این استان تعلق یافته است. این در حالی است که استان اصفهان سومین استان از نظر واریز مالیات به خزانه دولت است.

اخوان فرید ابراز امیدواری نمود با تلاش نمایندگان مجلس این رقم افزایش یابد.

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار در ادامه با مقایسه تولید ناخالص ملی در شش ماهه نخست سال 98 نسبت به مدت مشابه سالجاری گفت: در سال 98 تولید ناخالص داخلی با رشد منفی 6.8 درصدی با احتساب نفت و منفی 3.درصدی منهای نفت بوده در حالیکه این ارقام به ترتیب در سال ،99به 1.9 و 0.3 درصد رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها