موج
کدخبر : ۳۵۷۰۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357019

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: شناخت مشتریان از حجم FUP ، موجب اطمینان بخشی و آرامش در استفاده از سرویس ADSL مخابرات می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت صبح امروز چهارشنبه با اشاره به حساسیتِ استفاده کاربران اینترنت پرسرعت در شرایط کنونی و اهمیتِ اطمینان خاطر دادن به مشتریان اینترنت مخابرات اظهارداشت: شرکت مخابرات ایران با در اختیار گذاشتن کدهای ویژه FUP (آستانه مصرف منصفانه) شرایط مناسبی را برای بهره مندی بیشتر مشتریان از دیتای مخابرات فراهم نموده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه مشتری مداری یکی از استراتژیها و اهداف کلان شرکت مخابرات ایران و به طبع آن در منطقه کردستان است افزود: FUP به منظور تحقق رضایتمندی بیش از پیش مشتریان از چگونگی و نحوه ارائه سرویسADSL طراحی و تدوین شده که مشتریان می توانند از روشهای زیر از مزایای این طرح بهره مند شوند.

حکمت ضمن تشریح این نکته که بعد از تمام شدن حجم اینترنتِ مخابرات، اینترنت مشتریان به صورت کامل قطع نخواهد شد ؛اما سرعت آن به 128 کیلو بیت کاهش می یبد خاطر نشان ساخت: مشتریان با شماره گیری کد دستوری #4*2*2020* با تلفن همراه باید شماره تلفن تابثی را که سرویس ADSL مخابرات برآن فعال شده است را در قسمت مشخص وارد کنند که پس از اعلام حجم باقیمانده از طریق دریافت پیامک ، می توانند نسبت به خرید مجدد حجم اقدام نمایند.

وی به مزایای استفاده از کد دستوری فوق اشاره کرد و یادآور شد: مشتریان برای بهره گیری از این روش به نام کاربری، کلمه عبور و اینترنت نیاز ندارند.

حکمت استفاده از پنل کاربری adsl.tci.ir را یکی دیگر از روش های اطلاع یافتنِ مشتریان از حجم اینترنت معرفی کرد و افزود: در این پنل مراحل خرید ترافیک اضافه با انتخاب شارژ سریع در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تصریح کرد: مشتریان با برقراری ارتباط با سامانه 2020 و انتخاب گزینه دریافت کلمه عبور و نام کاربری و یا با شماره گیری #5*2*2020* از طریق تلفن همراه می توانند کلمه عبور و نام کاربری را دریافت کنند و از منوی خرید، خرید ترافیک اضافه را انتخاب نمایند.

وی همچنین توضیح داد: چنانچه مشکل کندی سرعت ADSL به دلیل تمام شدن حجم اینترنت نباشد،مشتریان می توانند از طریق پنل اعلام شده در بخش پشتیبانی و درخواستهای پشتیبانی مشکل را به همکاران مخابرات اعلام کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به رفع آن اقدام شود.

حکمت در پایان به به اهمیت رضایتمند ی و جلب اعتماد هرچه بیشتر مشتریان نسبت به خدمات و محصولات مخابراتی اشاره داشت و تاکید کرد: این مجموعه تمام تلاش و توان خود را در راستای رسیدن به این مهم بکار گرفته که آمار تعداد مشتریان مخابراتی در  حوزه های مختلف و افزایش روز افزون آنها موید این امر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها