موج
کدخبر : ۳۵۶۴۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356466

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد اعلام کرد؛

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: مالکینی که سند مالکیت آنها، سند حدنگار نیست می‌توانند از طرح برون سپاری ثبت با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی استفاده کنند و سند مالکیت حد نگاربه آدرس آنها ارسال و من بعد، از مزیت استعلام آنلاین استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی کریمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از راه اندازی فرایند پاسخ استعلام خودکار و آنلاین بصورت پایلوت در استان یزد خبر داد.

وی در این خصوص اظهار داشت: اسنادی که دفاتر املاک الکترونیکی دارند به صورت برخط توسط خود سامانه، پاسخ استعلام را تولید می کند و  به دفاتر اسناد رسمی  بصورت خودکار پاسخ می دهد.

وی افزود: بعد از طی این مراحل و در مرحله نهایی، خلاصه معامله در سامانه املاک  بصورت خودکار ثبت و تا پیش سند ، فرآیند به صورت خودکار و آنلاین انجام می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد خاطرنشان کرد: در این فرآیند، نقل و انتقالی که با این شرایط انجام شود اگر درخواست صدور سند از دفاتر اسناد رسمی برای واحد ثبتی ارسال گردد پیش سند در اقلام اطلاعاتی سامانه بصورت خودکار درج شده و متصدی و کاربران مربوطه در انجام فرآیند فوق نیازی به حضور مالک ندارند و سند به درب منزل مالک ارسال می گردد و با این روش حضور مالک در اداره ثبت حذف می‌شود.

کریمی ادامه داد: مالکینی که سند مالکیت آنها، سند حدنگار نیست می‌توانند از طرح برون سپاری ثبت  با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی استفاده کنند و سند مالکیت حد نگار به آدرس آنها ارسال و من بعد، از مزیت استعلام آنلاین استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها