موج
کدخبر : ۳۵۶۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356188

سید رسول هاشمیان خبر داد:

مدیرطرح ساماندهی ناژوان از اجرای طرح اصلاح شبکه آبرسانی و توسعه آبیاری تحت فشار مجموعه ناژوان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید رسول هاشمیان گفت: اجرای طرح اصلاح شبکه آبرسانی و توسعه آبیاری تحت فشار با هدف اصلاح الگوی مصرف در حوزه مصرف آب بیش از 80 هزار متر مربع از پارک جنگلی و فضای سبز را پوشش می دهد.

وی با بیان اینکه کاهش چشمگیر ذخایر آبی منطقه مرکز کشور  و خشکسالی زاینده رود ضرورت اجرای این طرح را دوچندان کرده است،اضافه کرد: از این میزان 70 درصد آن اجرا شده و مابقی آن تا پایان سال تکمیل می گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: طی یکسال گذشته  بیش از 176 هزار اصله درخت و درختچه به ظرفیت ناژوان یا همان ریه شهر اصفهان افزوده شده است.

هاشمیان با اشاره به طرح های مختلف حفظ فضای سبز افزود: آنچه در طرح کاشت درختان جدید مد نظر است ، کاشته گونه های مقاوم به کم آبی وخشکسالی است.

وی با اشاره به تنوع گیاهی ناژوان گفت: چنارها و بیدهای ناژوان هویت و اصالتی چند صد ساله دارند که با تمام وجود باید از آنها حفاظت وحراست کرد.

مدیرطرح ساماندهی ناژوان با اشاره به خشک شدن چنار مرتضی علی بیان کرد: چنار مرتضی علی نماد هویت محله دستگرد و تاج سبزمنطقه ناژوان بود که متاسفانه با چند دوره خشکسالی اصفهان روبرو شد.

هاشمیان ضمن تشکر از شهروندان اصفهانی گفت: ناژوان به عنوان اولین حلقه حفاظتی هوای اصفهان، به عنوان فیلتر و تلطیف کننده هوای کلانشهراصفهان سرمایه ملی محسوب می شود که مردم فرهیخته شهر اصفهان قدرآن را دانسته و در نگهداری از آن همراه و همیار شهرداری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها