موج
کدخبر : ۳۵۴۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354528

همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی؛

همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور فرماندار خمینی شهر و مسئولین اولین کتابخانه عمومی شهر کوشک به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، امام جمعه شهر کوشک در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی صاحب الزمان( عج) در شهر کوشک ضمن تبریک هفته کتاب، به لزوم استفاده از امکانات و فضاها برای خدمت دهی به مردم پرداخت و گفت: مهم است که بدانیم، هیچ چیز جای کتاب را نخواهد گرفت و ما باید کتاب را وارد خانه های مردم کنیم.

حجت الاسلام جعفر غلامی ورود جدی متولیان فرهنگ و مسئولان را در حوزه کتابخوانی مورد تاکید قرار داده و با اشاره به انس رهبر معظم انقلاب و خانواده ایشان با کتاب، به عنوان رهبر یک جامعه، کتابخانه را اصلی ترین متولی در این زمینه دانست که باید با همراهی مسئولان مرتبط و خیرین، کتاب را به بطن زندگی خانه های مردم برسانند.

ایشان با بیان اینکه جای کتابخانه و سالن مطالعه با این تشکیلات منسجم در شهر کوشک خالی بود، از تلاش های صورت گرفته در این زمینه تقدیر و از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق خدمتگزاری به مردم و دفع بیماری کرد.

در ادامه فرماندار شهرستان خمینی شهر، با گرامی داشت هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار، و تبریک آن  به ویژه به  پرسنل نهاد کتابخانه های عمومی، از شروع خدمات دهی کتابخانه عمومی در شهر کوشک، به عنوان یک اقدام بسیار ارزشمند، که حتی در اقتصاد خانواده نیز تاثیر گذار می باشد، ابراز خرسندی نمود.

علیرضا بصیری، شرایط فعلی جامعه را که به سبب بیماری کرونا، باعث خانه نشینی مردم شده، فرصت مغتنمی برای انس بیشتر مردم با کتاب دانسته و وجود فضای فیزیکی کتابخانه و استفاده از ابزارها در فضای مجازی  را برای  تشویق مردم، به ویژه برای قشر کودک و نوجوان حائز اهمیت خواند.

وی با تقدیر از خیرین، مسئولان شهر و نهاد کتابخانه های عمومی در استان و شهرستان، برای راه اندازی کتابخانه عمومی در شهر کوشک، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مطالعه کتاب های مفید در ایام قرنطینه، توسط مردم را مورد تاکید قراردادند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، از تمام افراد، اعم از خیرین، مجموعه شورای اسلامی و شهردار کوشک، حمایت فرماندار شهرستان و تلاش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و همکاران خمینی شهر که در افتتاح و بهره برداری از کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج) شهر کوشک همت نمودند، تقدیر کرد.

امیر هلاکویی،  به قرار گیری پنج نهاد موثر در زمینه کتاب و کتابخوانی، کنار هم، شامل خانواده، به عنوان تشکیل دهنده شخصیت اصلی افراد؛ آموزش و پرورش به عنوان نهادی که دوازده سال از حساس ترین عمر افراد را در اختیار دارد؛ رسانه ها، که تاثیر آن بر هیچ کس پوشیده نیست؛ ناشران، که در چرخه تولید کتاب قرار گرفته اند؛ و کتابخانه ها و کتابفروشی ها، که در چرخه توزیع کتاب قرار گرفته اند؛  ونقش و تاثیر این پنج نهاد برای دستیابی به اهداف، پرداختند.

وی، وجود فضای فیزیکی مناسب، کتاب و منابع اطلاعاتی، نیروی انسانی، و حضور مردم  را چهار مولفه اصلی در هر کتابخانه ای داستند و با اشاره به اینکه، هم اکنون، سه مولفه اول، در کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج)،  به نحو مطلوب فراهم شده است، از مردم شهر کوشک  دعوت نمود، پس از رفع بیماری کرونا، با حضور در کتابخانه، از فضا و منابع موجود، استفاده بهینه نمایند.

افتتاح کتابخانه در کوشک

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها