موج
کدخبر : ۳۵۳۸۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353864

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: دفتر حمایت از زنان و کودکان بزه دیده در فضای مجازی در‌ فضائی محرمانه و امن در محل فرهنگسرای خانواده شهرداری تشکیل شده به صورت رایگان مشاوره و خدمات حمایتی نسبت به بزه دیدگان خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب یزد در آیین افتتاح دفتر حمایت از زنان و کودکان بزه دیده در فضای مجازی اظهار داشت: بخشی از زنان و کودکان که در فضای مجازی دچار آسیب می شوند تمایلی به اینکه در جایی مثل دادگستری یا پلیس حاضر شوند ندارند، لذا مکانی نیاز بود تا فارغ از محیط قضائی و پلیس، فضایی برای ارائه مشاوره، شکایت و یا پیگیری مسائل فراهم باشد.

وی تصریح کرد: برخی از افراد به جهت نگرانی از اینکه خود تحت تعقیب قرار بگیرند از مراجعه به پلیس و دستگاه قضائی اجتناب می کنند و برخی دیگر به لحاظ اینکه احساس می کنند ورود به فرایند قضائی باعث آشکار شدن موضوع می شود، میلی به حضور در دادگستری ندارند.

این مقام قضائی، رفع دغدغه های بانوان و ایجاد محیطی برای اعتماد و اطمینان را از کارکردهای دفتر حمایت از زنان و کودکان بزه دیده در فضای مجازی ذکر کرد و بیان داشت: محیط فرهنگ سرای خانواده برای مراجعه زنان و کودکان مناسب تر است و حتی می توان پس از غلبه بر بیماری کرونا از ظرفیت های آموزشی اینگونه مراکز بیشتر استفاده کرد.

دادستان عمومی و انقلاب یزد، همکاری شهرداری یزد و به ویژه سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری را در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با همکاری نهادهای فرهنگی و آموزشی می توان با انجام پیمایش به یک آمار صحیح و قابل اتکا در زمینه جرائم حوزه بانوان دست یافت.

وی افزود: مردم معمولاً جرائم حوزه مالی در فضای مجازی را سریع گزارش کرده و دنبال می کنند اما به طور معمول به واسطه برخی از معذوریت های حیثیتی از گزارش جرائم اخلاقی اجتناب می کنند.

حدادزاده خاطرنشان کرد: این اقدام برای اولین بار در کشور رخ می دهد و قرار است علاوه بر استفاده از کارشناسان متبحر و مجرب دادگستری از ظرفیت دانشگاه ها و به ویژه سازمان های مردم نهاد نهایت بهره را گرفت.

وی تاکید کرد: در جرائم حوزه فضای مجازی و سایبر اگر فردی دچار بزه دیدگی شده است می تواند با مراجعه به این دفتر مشاوره بگیرد تا دامنه آسیب بیشتر نشده و بزه دیدگی به باج گیری و سوء استفاده بیشتر منجر نگردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها