موج
کدخبر : ۳۵۳۵۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353587

هیوا لهونیان خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اظهار داشت: طرح برق امید فرصت مناسبی برای استفاده رایگان از برق مصرفی است و مشترکان خانگی می توانند از این طرح نهایت استفاده را بنمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا لهونیان صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: مشترکان خانگی پرمصرف تا کمتر از 6 ماه فرصت دارند به خوش‌مصرف‌ها اضافه شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: مشترکان پرمصرف خانگی با استفاده بهینه از انرژی به جمع خوش‌ مصرف‌ها ملحق شده تا در چند ماه آینده مشمول افزایش تعرفه‌ نشوند.

وی افزود: در صورتی که این دسته از مشترکان همچنان به مصرف زیاد برق ادامه دهند، اول اردیبهشت سال آینده بهای برق مصرفی آنان 10 درصد بیشتر از دیگران محاسبه خواهد شد.

لهونیان با بیان اینکه تعرفه برق مشترکان خوش مصرف بدون تغییر محاسبه می‌شود، اضافه کرد: طرح برق امید فرصت مناسبی برای استفاده رایگان از برق مصرفی است.

وی یادآور شد: براساس آن مشترکان باید در فصل غیر گرم بیشتر از 80 کیلووات مصرف نکنند تا مشمول این طرح شوند البته طبق برآورده‌های انجام شده، 22 درصد مشترکان کردستانی جزو آن هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: براساس طرح برق امید، مشترکانی که در ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) سال متوسط مصرف ماهانه آنان در یک دوره تا 100 کیلووات ساعت باشد در دسته کم مصرف قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: آن دسته از مشترکان خانگی هم که در همین دوره از 100 تا 300 کیلووات ساعت برق مصرف کنند، خوش مصرف و بیش از 300 کیلووات هم پرمصرف محسوب می‌شوند.

لهونیان یادآور شد: مشترکانی هم که در غیر فصل گرم، تا 80 کیلووات برق مصرف کنند در ردیف مشترکان کم‌مصرف، 80 تا 200 کیلووات خوش ‌مصرف و از 200 کیلووات ساعت بیشتر در رده پرمصرف‌ها قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: در فصل غیرگرم سال (مهر تا اول خرداد) 26.1 درصد مشترکان خانگی شهری و روستایی این استان در ردیف پرمصرف‌ها قرار دارند، 53.9 درصد آنان خوش مصرف و بقیه نیز کم‌مصرف هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها