موج
کدخبر : ۳۵۲۹۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352985

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد؛

فرمانده انتظامی استان قم از اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی به مدت 2 ماه در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: بنا به تدبیر و دستور سردار اشتری فرمانده محترم ناجا، اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی همزمان با سراسر کشور در قم به مدت 2 ماه اجرایی می شود.

وی گفت: موتورسیکلت ها به دلایلی چون تخلفات راهوری، انتظامی یا موضوعات مرتبط با حوزه پلیس آگاهی، دستور قضائی و ... متوقف و پارک هستند و مطابق تدبیر و دستور صورت گرفته با در نظر گرفتن شرایطی ، فرآیند ترخیص این موتورها را سرعت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: از تاریخ 12 اسفند 98 به قبل، موتورسیکلت های رسوبی که در پارکینگ ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می شوند.

سردار میرفیضی همچنین درباره جرایم این موتورسیکلت ها خاطرنشان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه 2 برابری نمی شوند از طرفی مالکان می توانند با طرح تقسیط جرایم بدون پرداخت "پیش پرداخت" به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه ها را پرداخت کنند.

وی با اشاره به فرصت 2 ماهه برای مالکان موتورسیکلت های توقیفی در سراسر کشور یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتورها با مراجعه به دفاتر پلیس +10 برای ترخیص موتورسیلکت های رسوبی اقدام کنند.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: تمهیداتی پیش بینی شده که فرآیند ترخیص موتور سیکلت های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی ( متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +10 بتوانند در کمتر از یک ساعت فرآیند ترخیص موتور خود را انجام دهند.

سردار میرفیضی گفت: بدیهی است که اگر افرادی که شامل این طرح می باشند طی مدت اشاره شده در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت 6 ماه توسط مراجع نگهداری می شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها