موج
کدخبر : ۳۵۲۳۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352382

فیلم کوتاه ذبح از تولیدات مشترک برادران سامکو(سامان حسین پور و آکو زندکریمی) به تهیه‌کنندگی حوزه هنری استان کردستان، انجمن سینمای جوانان سنندج جوایز بهترین فیلم بخش آسیا و بهترین کارگردانی جشنواره فیلم دانشجویی هنگ‌کنگ، را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جشنواره فیلم دانشجویی هنگ کنگ به اسکار دانشجویی آسیا معروف است.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره 2 هزار و 503 اثر از 104 کشور جهان حضور پیدا کردند که در نهایت فیلم کوتاه "ذبح" به کارگردانی برادران سامکو در چهار بخش؛ بهترین کارگردانی، بهترین فیلم آسیا، بهترین فیلمنامه و جایزه طلایی، نامزد دریافت جایزه شد که توانست جوایز اصلی بهترین کارگردانی و بهترین فیلم آسیا همراه با تندیس جشنواره و جمعاً مبلغ 20 هزار دلار را از آن خود کند.

فیلم کوتاه ذبح داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که برای گذراندن یک زمستان سخت مجبور می‌شوند تنها دارایی خود که یک‌ گاو است را بفروشند، اما پسر خانواده که از این تصمیم ناراحت است، گاو را فراری می‌دهد.

"ذبح" اولین تجربه مشترک نویسندگی و کارگردانی "سامان حسین پور و آکو زندکریمی" است که با نام مستعار "برادران سامکو" فعالیت هنری می‌کنند. 

سامان حسین پور و آکو زندکریمی هردو فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما هستند. 

جشنواره فیلم دانشجویی هنگ کنگ دوبار به دلیل ویروس کرونا به تعویق افتاد و در نهایت به صورت آنلاین برگزار گردید. اختتامیه این جشنواره 16 آبان در دانشگاه باپتیست هنگ کنگ برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها