موج
کدخبر : ۳۵۱۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351531

وضعیت قرمز مراکز درمانی البرز گفت: متاسفانه البرز همچنان در وضعیت قرمز کرونایی به سر می برد و اعمال محدودیت های سنگین تر راه راه چاره برون رفت از این وضعیت دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد نوری سپهر با اشاره به وضعیت کرونا در استان البرز اظهار داشت: آمار ابتلا در کشور با انجام تست‌های بیشتر رو به افزایش است، به همین نسبت آمار بیماران بد حال و نیاز به بستری بیشتر می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: ۵۰ درصد بیماران بستری می شوند و عمدتا نیاز به آی سی یو پیدا می‌کنند. نوری سپهر با بیان اینکه مراکز درمانی استان در شرایط سختی به سر می‌برند افزود: کادر درمانی فشار زیادی را تحمل می‌کنند و باید به سرعت برای عبور از این وضع چاره اندیشی شود.

وی تصریح کرد: راه چاره برای برون رفت از این وضعیت، اعمال محدودیت‌های بیشتر همچون شهر تهران است چرا که استان تهران و البرز شرایط مشابهی دارند .

نوری سپهر با بیان اینکه، دانشگاه علوم پزشکی درخواست خود را برای اعمال محدودیت‌ها مشابه تهران را به وزارت بهداشت منعکس کرده است، گفت ستاد کرونای استان نیز باید در این خصوص شتاب کنند و سریع‌تر تصمیم‌گیری کنند.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: با سرازیر کردن منابع مالی، صرفا برای درمان، دارو و تجهیزات نمی‌توان با بیماری مقابله کرد و باید از ابتلای مردم به بیماری از طریق مدیریت بیماران مبتلا، اعمال محدودیت‌های بیشتر در سطح شهرها، الزام مردم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمعات کوچک و بزرگ، اقدام کرد.وی یادآور شد: هزینه‌های درمان سیری ناپذیر است و باید همه دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری با دانشگاه همکاری کنند.

نوری سپهر اظهار کرد: متاسفانه هنوز، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، بعضی از قهوه خانه‌های سنتی و ... باز هستند و علیرغم تلاش همکارانم در حوزه بهداشت در جریمه و پلمب مراکز ، فعالیت ها همچنان ادامه دارد.

 این پزشک، از شهروندان در خواست کرد که تجمعات، مهمانی‌ها، رستوران رفتن‌ها و مسافرت‌ها را تعطیل کنند و فقط برای موارد ضروری آن هم با رعایت همه جوانب بهداشتی که بارها گفته شده است، در شهر تردد کنند.

وی از مراجعین به مراکز درمانی خواست، با مسؤولین بیمارستان و اورژانس همکاری نمایند و از هجمه بی‌مورد و با تعدادی زیادی همراه خودداری کنند.

 نوری سپهر گفت: بعضی‌ها که هیچ تخصص و آگاهی از این بیماری ندارند به مردم امیدهای واهی می‌دهند اما تا امروز هیچ واکسن و دارویی برای پیشگیری و درمان قطعی بیماری تولید نشده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها