موج
کدخبر : ۳۵۱۴۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351421

فرماندار شهرستان خمینی شهر:

فرماندار شهرستان خمینی شهر بیان کرد: در سایه وحدت اکثر مشکلات جامعه و شهرستان حل شدنی است و امید است با تدابیر لازم اقداماتی با بازخورد مناسب اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر همدلی و تعامل را از مهمترین اصول پیشرفت مسائل شهرستان خواند و گفت: در سایه وحدت اکثر مشکلات جامعه و شهرستان حل شدنی است و امید است با تدابیر لازم در مباحث تربیتی بتوانیم اقداماتی با بازخورد مناسب اجرا کنیم.

وی پویش مهرماندگار را تعاملی بین مردم و مسئولان  برای رفع مشکل دانش آموزان نیازمند شهرستان دانست و افزود: مسائل تربیتی و پرورشی از اهمیت فراوانی برخوردار است و توجه به آن از ضروریات تربیت است و مهم دانستن فضای مجازی و آگاهی به آسیب های آن بر همگان لازم است.

فرماندار شهرستان خمینی شهر بیان داشت: نقشه دشمنان و هدف آنها بالابردن نارضایتی مردم و ایجاد روحیه یاس و نامیدی در جوانان است.

وی دلخواه دشمنان را ایجاد تجمعات و شورش های ضد نظام برشمردو گفت: مردم ما همیشه پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری بوده اند و بر این مشکلات اقتصادی نیز فائق خواهند آمد.

این مقام مسئول همدلی و تعامل را از مهمترین اصول پیشرفت مسائل شهرستان خواند و افزود: در سایه وحدت اکثر مشکلات جامعه و شهرستان حل شدنی است و امید است با تدابیر لازم در مباحث تربیتی بتوانیم اقداماتی با بازخورد مناسب اجرایی شود.

فرماندار شهرستان به پویش مهر ماندگار اشاره کرد و بیان کرد: هدف از اجرای این پویش بازنماندن حتی یک دانش آموز از امر تحصیل است.

بصیری به روز سیزده آبان و روز دانش آموز اشاره کردو ادامه داد:این روز باید پرشکوه چه در فضای مجازی باشد و چه با رعایت پروتکل ها در سطح شهر اجرا شود که طبق دستور ستاد کرونا متعاقبا اعلام خواهد شد.

در ادامه ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر بیان کرد: مدرسه مکانی است برای زندگی کردن و باید از بهترین فضا برای دانش آموز برخوردار باشد تا در کنار آموزش به امر پرورش که از اهمیت بیشتری برخوردار است پرداخته شود.

ابراهیم باقری اضافه کرد: آموزش و پرورش با کمبود نیروی متخصص پرورشی مواجه است و به دلیل اینکه 70 درصد  سند بنیادین آموزش و پرورش بر اساس مبانی پرورشی است نیاز به وجود نیروهای متخصص پرورشی لازم و ضروری است.

وی در خصوص پویش مهر ماندگار که خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند است، توضیح داد: تا کنون مبلغ 800 میلیون تومان جهت این امر خیر توسط خیران خمینی شهر و اتاق اصناف شهرستان تهیه شده که ظرف چند روز آینده این اقدام عملی خواهد شد.

ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در خصوص فیبر نوری و اینترنت مدارس اذعان کرد: به همت اداره مخابرات،اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهردارای فیبر نوری جهت آموزش شد.

همچنین معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در رابطه با مسائل پرورشی با وجود شرایط کرونایی و آموزش مجازی توضیح داد: سال گذشته با شروع ویروس کرونا مسابقه ای با عنوان آوای ملکوت که بسط به تحکیم خانواده را داراست اجرا شد و بیشتر از 7000نفر در این مسابقه شرکت کردند.

علیرضا توکلی گفت:  از دیگر برنامه ها ارسال بروشور نسیم عفاف و حجاب و ارسال برنامه های پیشنهادی آموزش و پرورش به کانال های آموزشی بود.

وی از برگزاری نمایشگاهی با شرکت دانش آموزان هنرستان  های شهرستان با ارائه طرح های حجاب خبرداد و افزود: از بین بهترین طرح ها به سه نفر جوایزی اهداء خواهد شد.

توکلی بیان کرد: جالب توجه است که در این نمایشگاه پارچه های چادر با طرح انتخاب شده در مکانی دیگر با قیمتی مناسب دوخت می شود و به خریدار تحویل می گردد.

معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر افزود:ایجاد کانون یاریگران برای اولین بار جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کانون سلمان فارسی ایجاد شد که تا کنون دو مقاله توسط همکاران آموزش و پرورش به استان ارائه شده است.

توکلی در پایان از برنامه هایی که برای روز سیزده آبان در نظر گرفته شده خبردادو گفت: این برنامه ها نقاشی استکبار ستیزی و اینفو گرافی و نماهنگ و شعار چرا  مرگ بر آمریکا؟ آمریکا باید از منطقه برود، قرائت وصیتنامه حاج قاسم سلیمانی و امضای طومار دانش آموزی را شامل می شود؛ همچنین  اجرای سرود همگانی نغمه عشق در فضای مجازی اجرا می شود.

فرمانداری خمینی شهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها