موج
کدخبر : ۳۵۱۲۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351237

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد:

رئیس اداره آموزش و پرورش اسدآباد با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهرستان اسدآباد ۳۵ روستا امکان دسترسی به اینترنت را ندارند، از شناسایی ۲۱۲۴ دانش آموز فاقد گوشی هوشمند و تبلت در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین عسگری‌مهرور، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد از شناسایی ۲۱۲۴ دانش آموز فاقد گوشی هوشمند و تبلت در این شهرستان خبر داد و گفت: لیست و اسامی این تعداد از دانش آموزان بدون گوشی برای تهیه گوشی به استان ارسال شده است.

حسین عسگری‌مهرور اظهار کرد: در حال حاضر در ۲۳ روستای شهرستان اسدآباد که دارای دانش آموزان زیر ۱۰ نفر هستند کلاس ها به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بر پا بوده که در یکی از این روستاها تنها یک دانش آموز مشغول به تحصیل است.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان اسدآباد ۳۵ روستا امکان دسترسی به اینترنت را ندارند و دانش آموزان ۳۵ مدرسه روستایی نیز علاوه بر مدارس این تعداد روستا فاقد گوشی همراه هوشمند هستند که مجموع تعداد دانش آموزان این ۷۰ روستا کمتر از ۴۲ دانش آموز است.

عسگری‌مهرور در ادامه از حضور ۹۰ درصد معلمان این شهرستان در شبکه شاد خبر داد و بیان کرد: قبل از مهرماه به علت عدم به روزرسانی شبکه شاد توسط پشتیبان شبکه تنها ۵۳ درصد معلمان اسدآبادی در شبکه شاد حضور داشتند که با به روزرسانی شبکه و تأیید معلمان بسته حمایتی و قراردادی و سرباز معلمان این میزان حضور و دسترسی معلمان این شهرستان به شبکه شاد به ۹۰ درصد ارتقاء یافته است.

وی همچنین با اشاره به احیای مدرسه روستایی سیاه کمر با دو دانش آموز و یک معلم و روستای چهار چشمه اسدآباد تصریح کرد: در حال حاضر این مدارس احیاء شده دارای مشکلاتی چون گازرسانی هستند که در این راستا نیازمند همکاری دستگاه های ذیربط هستیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد در ادامه با اشاره به ایام الله ۱۳ آبان ماه خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا امسال اکثریت برنامه های ۱۳ آبان  شهرستان از طریق فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی دیدار با خانواده شهدای دانش آموز، مسابقه نقاشی و انشاء با موضوع استکبارستیزی، پخش کلیپ در فضای مجازی و اجرای چند نفره گروه سرود در سطح شهر را از جمله برنامه های ۱۳ آبان ماه در شهرستان برشمرد و گفت: دانش آموز ۱۳ ساله اسدآبادی شهید محمدرسول رضایی امسال به عنوان شهید شاخص کشوری در قشر دانش آموزی معرفی شده و با توجه به شیوع کرونا امکان برگزاری برنامه  به صورت همایش و تجمع وجود ندارد که در همین راستا برای این شهید والا مقام در فضای مجازی در ۱۳ آبان برنامه هایی پیش بینی خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها