موج
کدخبر : ۳۵۰۶۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350645

((زیتون)) کاری از ژاله یوسفی نژاد کارتونیست با سابقه کردستانی توانست مقام سوم نهمین جشنواره بین‌المللی کارتون کشور قبرس را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، نهمین جشنواره بین‌المللی کارتون کشور قبرس با داوری نیدیا گونگوردو، سهران گازی اوغلو، درمان آتیک، موسی کایرا، سلان سلیشیاک و حسین چاکمک از بین 887 اثر ارسالی از 289 هنرمند کارتونیست 62 کشور جهان برگزیدگان این دوره را انتخاب و معرفی کردند.

براین اساس ژاله یوسفی نژاد کارتونیست عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری کردستان عنوان سوم این دوره از جشنواره را به خود اختصاص داد.

این جشنواره در 2 بخش موضوعی وآزاد برگزار شد که در بخش موضوعی با محوریت زیتون موضوع‌هایی چون" زیتون و زمان، زیتون و تاریخ، زیتون و اساطیر، زیتون و فناوری، زیتون و قبرس، زیتون و زندگی، زیتون و صلح، زیتون و جنگ، زیتون و سلامتی، زیتون و زن، زیتون و مرد، زیتون و کودک، روغن زیتون، شاخه زیتون، درخت زیتون، مزایای زیتون و روغن زیتون" عنوان شده است.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره با توجه به شیوع ویروس کرونا یک نمایشگاه از آثار برتر در کشور قبرس برگزار و جوایز برگزیدگان این دوره در مراسمی که یک سال بعد برگزار می‌شود به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

 ژاله یوسفی نژاد متولد 1366 سنندج، فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک محیطی، فعالیت حرفه‌ایی خود را از سال 1390 آغاز کرده است.

چاپ بیش از 30 اثر تصویرسازی در مطبوعات استان وکشور، برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی،  شرکت دربیش از 80 جشنواره و نمایشگاه گروهی کاریکاتوردر داخل و خارج از کشور، کسب 20 عنوان برتر از جشنواره های داخلی و خارجی، چاپ چند اثر تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان 2، تصویرسازی برای چند کتاب کودک، بخشی از موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها