موج
کدخبر : ۳۴۹۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349856

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خطاب به فعالان فضای مجازی گفت: وظیفه ای سنگین برعهده شماست و بایستی ضمن امیدآفرینی برای جامعه از روشنگری هم غافل نشوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سیدصادق حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول فضای مجازی سپاه استان کردستان، اظهار داشت: در این برهه زمانی اهمیت موضوع فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست و کسانی که در این عرصه فعالیت دارند بیشتر اهمیت آن را درک می‌کنند.

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، اهمیت موضوع فضای مجازی به گونه‌ای است که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، اگر رهبر انقلاب نبودم، مسوول فضای مجازی می‌شدم.

وی ادامه داد: در این شرایط که ضدانقلاب و دشمنان در رسانه‌ها و استفاده از فضای مجازی تلاش می‌کنند خدمات نظام را کم‌رنگ جلوه دهند و به نوعی اقدامات مثبت را منفی قلمداد می‌کنند، فعالان عرصه فضای مجازی وظیفه سنگین‌تری دارند و باید با انعکاس درست و بیان واقعیت‌ها ضمن اطلاع‌رسانی واقعی، به جامعه امید دهند.

سردار حسینی اذعان داشت: در عصر انفجار اطلاعات که عامه مردم با داشتن گوشی‌های هوشمند به فضای مجازی دسترسی دارند، انتشار اطلاعات درست و پاسخگویی به شایعات و مطالب کذب معاندین ضروری است و این رسالت اصحاب رسانه را سنگین‌تر کرده است.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها و فعالان عرصه فضای مجازی داخلی باید جریان‌سازی و روشنگری کنند چون مادامی که رسانه‌های ما حالت تدافعی داشته باشند، دشمن تهاجم خود را بیشتر خواهد کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه، مطالبه‌گری را یکی از وظایف و ویژگی‌های بارز رسانه‌ها و خبرنگاران خواند و گفت: رسانه‌ها باید مطالبه‌گر باشند اما نه به این معنا که در فضای دشمن قرار بگیرند بلکه مطالبه‌گری باید از سر دلسوزی و اصلاح باشد.

سردار حسینی اذعان کرد: اگرچه امکانات ما محدود است اما اقدامات خوبی در فضای مجازی صورت می‌گیرد و مصداق آن را می‌توان در برنامه‌های روشنگرانه رسانه‌ها در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مشاهده کرد.

وی به خبرنگاران توصیه کرد: برای رسانه باید برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کرد تا منشا اثر بود و این مستلزم دستیابی به اطلاعات دقیق است.

سردار حسینی همچنین، بیان واقعیت‌های جامعه و تلاش برای برطرف کردن مشکلات را نیازمند پرداختن هنرمندانه خبرنگارانه و رسانه‌ها عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری اجرای طرح پیاده‌راه فردوسی گفت: اگرچه اجرای این طرح خوب است اما باید دستفروشان را سامان داد چرا که آنها هم برای تامین امرار معاش زندگی نیازمند کار هستند.

در این نشست از زحمات و خدمات محمد شفیعی تجلیل شد و مجتبی فرامرزی به عنوان مسئول جدید فضای مجازی سپاه بیت‌المقدس کردستان معرفی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها