موج
کدخبر : ۳۴۹۴۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349401

در آئین کلنگ زنی سه طرح عمرانی جزیره کیش مطرح شد؛

آئین کلنگ زنی چند طرح عمرانی از جمله دو مدرسه‌ی 9 و 18کلاسه، یک مسجد و درمانگاه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر مسئولان منطقه در کیش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آئین کلنگ زنی سه طرح عمرانی که با حضور مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه، محمدعلی وکیلی سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق، موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، مسئولان محلی، نظامی و انتظامی دوشنبه ۲۲ مهر در کیش برگزار شد.

غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم بر لزوم اهمیت فضاهای آموزشی، مذهبی، مدرسه و درمانگاه که مورد نیاز این منطقه است اشاره داشت و گفت: جزیره کیش از نظر فضاهای آموزشی در وضعیت مطلوبی قرار دارد که با آغاز عملیات اجرایی این مدارس ظرفیت پذیرش مراکز آموزشی کیش در قالب استانداردهای مورد نیاز به 810 نفر دانش آموز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که عملیات اجرایی فضای مسجد و درمانگاه آغاز شده است اظهار داشت: جزیره کیش بخاطر آرامش و امنیت حاکم در این منطقه به عنوان یک الگو در سطح کشور مطرح شده است.

وی با اشاره به ضرورت تعامل هدفمند با خیرین و همچنین اداره آموزش و پرورش استان برای ساخت و توسعه فضاهای مذهبی، آموزشی و ارائه خدمات درمانی در کیش افزود: با همت نهاد امام جمعه کیش آغاز عملیات اجرایی یک باب مدرسه 9کلاسه که در بازه زمانی سه سال به بهره برداری خواهد رسید و ساخت یک مسجد و درمانگاه به نام امام محمدباقر (ع) مسئولیت خطیر جذب خیرین و هدایت آنان را به سمت ساخت و تجهیز مدرسه و مجموعه فرهنگی را بر عهده گرفته تا بتواند فعالیت های موثر و ارزشمندی را انجام دهند.

غلامحسین مظفری با اشاره به این که امروز شاهده یک رویداد ارزشمند فرهنگی در منطقه آزاد کیش هستیم تصریح کرد: مدرسه دیگری که عملیات اجرایی آن امروز آغاز خواهد شد؛ مدرسه 18 کلاسه است که به همت سازمان منطقه آزاد کیش در جهت ایجاد زیر ساخت های آموزشی و ارتقای استانداردهای مورد نیار در حوزه آموزشی محقق می شود.

مظفری ضمن ابراز امیدواری از آغاز چهار طرح عمرانی در کیش گفت: در توسعه همگون و همه جانبه در منطقه آزاد کیش که نقطه پهناوری از ایران اسلامی هست؛ جای خوشحالی است که به مقوله آموزش توجه ویژه می شود و رفع نیازمندی های آموزشی کودکان و نوجوانان این منطقه جزو دغدغه های اصلی مسئولان این منطقه است.

مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش مسئولیت مهم آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور را به عنوان تولید کنندگان اصلی اندیشه و فکر عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش بر همین اساس اهتمام ویژه بر توسعه کمی و کیفی افزایش سرانه دانش آموزشی را در این منطقه در دستور کار خود قرار داده است.

خانزادی با بیان این که جزیره کیش در زمینه های"اقتصادی، گردشگری و فرهنگی" به عنوان یک برند در سطح کشور مطرح شده است افزود: با عملیات اجرایی مدرسه ۹ کلاسه و ۱۸ کلاسه با سرمایه گذاری 325 میلیارد ریال و همچنین مدرسه ۱۸ کلاسه دیگری که ساخت آن۱۲ درصد پیشرفت داشته و مدرسه ۴ کلاسه دیگر که در حال ساخت است سرانه آموزشی این منطقه به سطح استاندارد لازم خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش به احیا و بازسازی ده نماز خانه در مدارس کیش با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش و مشارکت خیرین این منطقه اشاره کرد و گفت: با رهنمودی های حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه فهیم و فرهیخته وقت جزیره کیش و حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش گام های بزرگی در زمینه ساخت مسجد در این منطقه برداشته شده است.

کیش 3

وی با اشاره به این که جزیره کیش نیاز به ساخت مدارس جدید دارد اظهار داشت: با حمایت های غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کارهای قابل توجهی در زمینه های ساخت و تجهیز مدارس این منطقه انجام شده است و مسئولان و خیرین این منطقه از هیچ کمکی دریغ نکردند.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: اگر کسی یک مسجد بسازد خدا برای او یک خانه ای را در بهشت بنا خواهد کرد. خوشبختانه امروز عملیات اجرایی یک مسجد دو باب مدرسه و یک درمانگاه در این منطقه آغاز شد.

شایان ذکر است حسین رباطی سرمایه گذار برج های طلایی و محمد احمدپور سرمایه گذار دهکده ساحلی کیش و از خیرین این منطقه هر کدام به مبلغ 1میلیارد ریال حمایت مالی در ساخت مدارس کیش که عملیات اجرایی آنها امروز آغاز شد مشارکت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها