موج
کدخبر : ۳۴۹۲۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349275

شهامت هدایت عنوان کرد:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از سند دار شدن کلیه عرصه های ملی و منابع طبیعی تا سال 1400 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت : برای تثبیت حاکمیت دولت ودر راستای رفع موانع و مشکلات و حل اختلافات با منابع طبیعی و مردم در عرصه های منابع طبیعی سند دار شدن عرصه های منابع طبیعی  با جدیت دنبال می شده و بدین منظور منابع طبیعی با کمک دستگاه قضایی و اداره کل  ثبت استان به جد این امر را شروع کرده که در مرحله کاداستر است.

وی افزود: این اداره کل با همکاری  اداره کل ثبت  استان به  تمامی شهرستانها مراجعه کرده و اخیرا هم در شهرستان خلخال و مشگین شهر با حضور کارشناسان ثبت ورییس ثبت شهرستان جلسات مشترک برگزار شد تا کلیه موانع و مشکلات در راستای سند دار شدن اراضی و منابع حل شود.

وی ادامه داد: ثبت منابع ملی تا این مرحله پیشرفت خوبی داشته است به طوری که در مرحله اول اراضی شش دانگ ملی در اولویت هستند و همچنین اراضی که مطابق ماده 54 رفع تداخل به رسمیت شناخته شده در حال حاضر سند دار می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: اخیرا سند دار شدن کوه سبلان را آغاز کرده ایم و شهرستان های سرعین، نیر و مشگین شهر که در دامنه سبلان قرار گرفته اند تمام مراحل ثبت را به اتمام رسانده اند ودر مرحله اخذ سند به این مناطق هستیم.

وی اضافه کرد: قله سبلان با 700 هکتار مساحت سند دار شدکه شامل هفت ییلاق است که سند آن رسما صادر شده است  و به محض سند دار شدن دامنه های آن  دریک مراسم  از سند قله سبلان با حضور رییس دادگستری و رییس ثبت استان رونمایی خواهد شد.

 هدایت تشریح کرد: تا 20 روز آینده تمامی ییلاقات  نیز سند دار خواهد شد که این امر منجر به جلوگیری از تعدی و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی شده و به نوعی حالت حفاظتی از منابع طبیعی استان خواهد بود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: این روند در شهرستانها نیز ادامه دارد ودر منطقه بز قوش خلخال و در قشلاقات نیز مراحل ثبت انجام شده و به زودی در دو شهرستان جشن انفال گرفته خواهد شد .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها