موج
کدخبر : ۳۴۹۱۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349124

احمد فعله گری:

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از تعداد 1550 روستای استان که قابلیت اتصال به شبکه گاز سراسری را دارند که خوشبختانه تعداد 1334 روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله‌گری صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: در هر طرح گازرسانی روستایی بطور میانگین 30 نفر به صورت مستقیم اشتغال داشته که بواسطه این 100 پروژه در حال اجرا بیش 20 هزار نفر نیز به شکل غیر مستقیم فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: در حال حاضر سه هزار نفر به صورت مستقیم در 100 پروژه گازرسانی به مناطق روستایی در نقاط مختلف این استان مشغول به کار و فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه مراحل مناقصه‌گذاری انتخاب پیمانکار برای گازرسانی به 53 روستای دیگر در حال انجام است، اضافه کرد: نزدیک به 100 درصد پیمانکاران، کارگران و ناظران طرح‌های گازرسانی در حال اجرای این استان بومی هستند و زمینه خوبی برای اشتغالزایی افراد محلی (ساکنان روستاها) نیز فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه یک هزار و 550 روستای استان قابلیت گازرسانی دارد، یادآور شد: تاکنون یک هزار و 334 روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده و براساس برنامه تا پایان سال 1400 تمام روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت از گاز بهره‌مند خواهند شد.

فعله‌گری ضمن اشاره به دشوار بودن عملیات گازرسانی در استان با توجه به توپوگرافی منطقه، افزود: تاکنون 11 هزار و 200 کیلومتر شبکه توزیع گاز در کردستان اجرا شده که هفت هزار و 730 کیلومتر در روستاها و سه هزار و 470 کیلومتر در شهرها صورت گرفته است.

در حال حاضر 545 هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، اداری و صنعتی از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری 100 درصد بوده و در جمعیت روستایی 93 درصد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها