موج
کدخبر : ۳۴۸۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348966

کوروش محمدی اعلام کرد؛

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: دولت تا کنون هیچ یارانه‌ای در حوزه حمل و نقل به شهرداری ها اختصاص نداده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کوروش محمدی در مراسم رونمایی کارت بلیت های دو سفره رایگان ویژه افراد دارای معلولیت در سامانه اتوبوسرانی درون شهری گفت:  قرار بود دولت یارانه‌ای را بر اساس «قانون حمایت از معلولان» در حوزه حمل و نقل به شهرداری‌ها اختصاص دهد، اما متأسفانه از سه دهه پیش تاکنون در این زمینه هیچ اقدامی انجام نشده و حتی یک ریال به حساب شهرداری‌ها واریز نشده است.

 وی ادامه داد: اصفهان به عنوان نخستین شهر کشور برای حمایت از افراد دارای معلولیت در حوزه حمل و نقل شهری وارد عمل شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در دو سال گذشته با حضور در انجمن حمایت از افراد دارای معلولیت و گفت و گو با مسئولان بهزیستی طرح حمایت حمل و نقلی را مطرح کرده و به این نتیجه رسیدند که اگر مدیریت شهری بتواند در این زمینه کمک کند، دیگر منتظر حمایت‌های دولت نخواهیم بود و حمایت‌ها به صورت مستقیم انجام می‌شود که این موضوع در شورای شهر مصوب شد.

کوروش محمدی افزود: تلاش اتوبوسرانی شهرداری اصفهان برای تامین اعتبار و تهیه کارت های ویژه معلولان ستودنی است.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های مدیریت شهری، تحقق اشتغال سه درصدی افراد دارای معلولیت در امور مربوط به شهرداری است که امیدواریم زمینه های اجرای آن فراهم شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: احداث خانه فرهنگ ویژه افراد دارای معلولیت و پاتوقی برای این قشر یکی دیگر از اقدامات مدیریت شهری است چراکه این قشر از جامعه شهروندان توانایی‌های زیادی دارند.

اختصاص کارت بلیت های رایگان اتوبوس به افراد دارای معلولیت شهر اصفهان

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: شهرداری اصفهان در حمایت از افراد دارای معلولیت، اقدامات ویژه‌ای انجام داده است، اظهار کرد: ارائه کارت منزلت به اقشار خاص جامعه یکی از انواع خدمات شهرداری است که از این پس، با بهره‌برداری از کارت بلیت‌های دو سفر رایگان ویژه افراد دارای معلولیت در سامانه اتوبوسرانی درون شهری، افتخاری دیگر به افتخارات شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره پنجم شورا افزوده شد.

امیراحمد زندآور ادامه داد: انجام این اقدامات نوعی وظیفه است تا بتوانیم اهداف مدیریت شهری و بهزیستی را تحقق ببخشیم.

وی افزود: توانستیم در دوره پنجم شورای اسلامی شهر با همکاری بهزیستی خدماتی به افراد دارای معلولیت ارائه دهیم، البته ارائه این خدمات برای سازمان اتوبوسرانی که دارای مشکلات متعددی است، هزینه‌بر بوده، اما این قشر مستحق دریافت این خدمات هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها