موج
کدخبر : ۳۴۸۶۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348644

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تشریح کرد؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه‌ای به تشریح میزان رعایت نکات بهداشتی در اصناف و مشاغل مختلف قم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: طی یک هفته گذشته در رابطه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان کاهش قابل توجهی داشتیم.

وی افزود: در این مدت نرخ رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه صنایع و معادن از ۷۶ درصد به ۷۸ درصد و در حوزه اداره ها و دستگاه های اجرایی نیز از ۸۰ درصد به ۷۹ درصد رسیده است.

محبی همچنین کاهش هشت درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر پیشخوان استان را مورد توجه قرار داد و گفت: رعایت پروتکل ها در دفاتر پیشخوان قم از ۷۳ درصد به ۶۵ درصد تنزل یافته است.

وی با بیان اینکه نرخ رعابت پروتکل های بهداشتی در بانک های قم نیز به ۸۴ درصد کاهش پیدا کرده است گفت: طی هفته گذشته این نرخ در جایگاه های سوخت نیز از ۸۰ درصد به ۷۴ درصد، پایانه های مسافری برون شهری به ۴۲ درصد، دفاتر بیمه و اسناد رسمی از ۷۵ درصد به ۷۱ درصد، فروشگاه های زنجیره ای از ۸۱ درصد به ۶۸ درصد، کافی نتت از ۶۹ درصد  به ۸۵ درصد کاهش یافت.

وی یادآور شد: گیم نت ها و مراکز بازی های رایانه ای که بخش زیادی از آنها تعطیل شدند نیز تا زمان تعطیلی به ۴۶ درصد نزول داشتند.

وی با بیان اینکه سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در مجتمع های تجاری و خرید استان نیز به ۵۰ درصد، داروخانه به ۷۴ درصد، مراکز درمانی و جراحی محدود به ۷۳ درصد، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده، افزود: رعایت پروتکل ها در مشاغل مرتبط با کشاورزی و دامداری به ۹۱ درصد افزایش پیدا کرده که پیشرفت مطلوبی است.

معاون علوم پزشکی قم با اذعان به اینکه رعایت پروتکل ها در رستوران ها به ۷۲ درصد کاهش پیدا کرده است گفت: سطح رعایت پروتکل ها در واحدهای نانوایی استان ۲ درصد کاهش یافته و در بستنی و آبمیوه فروشی ها نیز به ۷۱ درصد ارتقا یافته است.

محبی ادامه داد: طبق گزارش میدانی پروتکل ها در مساجد به ۷۵ درصد و در مطب ها به ۶۳ درصد رسیده و در اماکن بین راهی از ۸۴ درصد به ۷۰ درصد و در مدارس و آموزشگاه ها به ۷۹ کاهش پیدا کرده است.

معاون علوم پزشکی قم با اشاره به انجام ۹۰۲ بازرسی از واحدهای گوناگون صنفی و ۲۶ مورد پلمب واحدهای متخلف گفت: متاسفانه صنف بستنی و آبمیوه فروشی تنها ۵۱ درصد محدودیت های مصوب را رعایت کردند و ۴۹ درصد نیز خدمات در محل داشتند.

وی ادامه داد: رعایت محدودیت ها در اغذیه فروشی ها ۳۹ درصد، کبابی ها و جگرکی ها ۳۱ درصد و رستوران ها نیز فقط ۷۰ درصد بوده از این رو اگر قرار باشد محدودیت های هفته قبل دوباره تمدید شود رعایت پروتکل ها باید به ۱۰۰ درصد برسد چون در غیر این صورت مصوبه های مربوطه ضمانت اجرایی پیدا نخواهند کرد.

محبی همچنین با اشاره به میزان پوشیدن ماسک در سطح شهر افزود: نرخ زدن ماسک در بین مراجعه کنندگان به بانک ها و اداره های دولتی از ۷۴ درصد به ۷۲ درصد رسیده و تنها ۵۱ درصد شاغلان واحدهای صنفی ماسک می زنند.

وی سطح استفاده از ماسک بین کارکنان واحدهای صنعتی استان را ۹۰ درصد و همچنین کارکنان ادارات و سازمان را ۹۱ درصد ذکر کرد و گفت: استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی قم ۵۰ درصد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها