موج
کدخبر : ۳۴۷۹۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347980

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان اعلام کرد؛

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان اظهار کرد: از تجربه خوب اصفهان در خصوص تحقق شهر دوستدار سالمند در کل کشور استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسام الدین علامه گفت: از تجربه خوب اصفهان در خصوص تحقق شهر دوستدار سالمند در کل کشور استفاده خواهیم کرد و باید مجری برنامه شهر دوستدار سالمند در اصفهان فرایندها را برای کل کشور بازنمایی کند تا تدوین نقشه راه محیط دوستدار سالمند را شاهد باشیم و اجرای آن را به شهرداری‌های کل کشور تعمیم دهیم.

وی افزود: شهر اصفهان به صورت عملیاتی وارد محیط ایجاد شهر دوستدار سالمند شده است؛ همچنین کمک صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و انتخاب مجری کارآمد برای اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند باعث شده که برای نخستین بار شاهد تحقق محیط دوستدار سالمند در این جهانشهر باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ایجاد محیط دوستدار سالمند هشت محور دارد، گفت: در گام نخست مطالعات انجام شده و برای آسیب‌شناسی اقدامات خوبی شده و با بومی‌سازی مفاهیم، به مدل بومی دست یافته‌ایم همچنین در مصاحبه با سالمندان نیازسنجی شده و پنج نکته مهم برای اقدامات لازم جهت ایجاد محیط دوستدار سالمند انتخاب شده است.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان تصریح کرد: در این راستا علاوه بر شهرداری باید سایر دستگاه‌ها نیز نقش خود را در خصوص هشت محور محیط دوستدار سالمند اجرا کرده و با تعریف یک برنامه عملیاتی مداخلات لازم بشود و مسیر حرکت به سمت ایجاد محیط دوستدار سالمند به صورت واقعی طی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها