موج
کدخبر : ۳۴۵۸۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345867

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اصفهان خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اصفهان بیان داشت: امکان ایجاد رابطه استیجاری اوقاف و ساکنان منطقه حصه فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری موج  اصفهان، حجت‌الاسلام اصغر توسلی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون و به دنبال مراجعات تعداد زیادی از ساکنان این منطقه بررسی وضعیت مستاجران موقوفه حصه در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: با توجه به تعامل و همکاری با دیگر نهادها به ویژه شهرداری و ثبت اسناد ساماندهی وضعیت مستاجران این موقوفه انجام شد.

وی  در خصوص آخرین وضعیت موقوفه حصه در اصفهان اظهار کرد: این موقوفه از سال 1242 به نام اوقاف سند خورده است و شش دانگ این منطقه به نام اوقاف است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه موقوفه حصه به نام مرحوم «محمد حسین خان امین الدوله» ثبت شده است، ابراز داشت: نیت واقف در این موقوفه تامین هزینه‌های روشنایی عتبات عالیات، کمک به فقرا و محتاجان زوار در اصفهان است.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انعقاد قرارداد با همه مستاجران این موقوفه انجام می‌شود، تصریح کرد: افرادی که قبل از سال 63 در این موقوفه ساخت و ساز انجام داده‌اند می‌توانند بدون نیاز به پرداخت پذیره با اوقاف قرارداد ببند و از اداره ثبت نیز سند اعیان دریافت کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اصفهان با بیان اینکه افرادی که از سال 63 تاکنون نیز دراین منطقه ساخت و ساز داشته‌اند می‌توانند با پرداخت 30 درصد هزینه پذیره با اوقاف قرارداد ببندند، ابراز داشت: این اقدام در راستای کمک به مردم ضعیف منطقه حصه صورت گرفته است و امیدواریم همه دستگاه‌ها در این زمینه با مردم همکاری داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها