موج
کدخبر : ۳۴۵۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345740

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد؛

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد گفت: هم زمان با شیوع ویروس کرونا و احتمال اطاله دادرسی به لحاظ تجدید اوقات در راستای رعایت شیوه نامه های ستاد ملی کرونا و عدم حضور اصحاب دعوی در جلسات دادرسی ضرورت استفاده از شیوه های نوین دادرسی از جمله بهره مندی از ظرفیت دادرسی الکترونیکی بیش از پیش نمایان است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید کارگران بافقی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و استفاده از تکنولوژی های نوین، تعداد 901 جلسه دادرسی از طریق ویدئو کنفرانس در دادگستری شهرستان یزد برگزار شد.

وی در این رابطه اظهار داشت: با توجه به تأکید ریاست قوه قضائیه در خصوص کاهش اطاله دادرسی و هم زمان با شیوع ویروس کرونا و احتمال اطاله دادرسی به لحاظ تجدید اوقات در راستای رعایت شیوه نامه های ستاد ملی کرونا و عدم حضور اصحاب دعوی در جلسات دادرسی ضرورت استفاده از شیوه های نوین دادرسی از جمله بهره مندی از ظرفیت دادرسی الکترونیکی بیش از پیش نمایان گردید.

این مقام قضایی بیان داشت: دادگستری شهرستان یزد با بهره گیری حداکثری از ظرفیت دادرسی الکترونیک ضمن رعایت کامل شیوه نامه های ستاد ملی کرونا مبادرت به تشکیل جلسات دادرسی بصورت برخط از طریق ارتباط تصویری نموده است.

وی افزود: جلسات رسیدگی نسبت به دعاوی حقوقی و کیفری دو و انقلاب بدون حضور فیزیکی مددجویان  زندان برگزار گردیده و این امر ضمن ایجاد رضایتمندی بین اصحاب دعوی، موجب تسریع در رسیدگی و کاهش اطاله دادرسی شده است.

این مقام قضایی از آمادگی دادگستری یزد جهت برگزاری جلسات رسیدگی در سایر موارد که اصحاب دعوی خبر داد، و گفت: با توجه به زیر ساخت های موجود این آمادگی وجود دارد تا دادگاه اصحاب پرونده ای که دارای امضاء الکترونیکی می باشند، بصورت مجازی و بدون حضور اصحاب دعوی برگزار شود.

کارگران ابرازداشت: این اقدام علاوه بر کاهش خطر جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا به زندان و حفظ سلامت زندانیان در وضعیت فعلی، آثار مثبت و فوایدی درگسترش استفاده از فرایند دادرسی الکترونیک، بالا بردن امنیت و کاهش خطرات نقل و انتقال زندانیان، صرفه جوئی در هزینه ها، زمان  و نیروی انسانی را نیز به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها