موج
کدخبر : ۳۴۵۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345331

حمید رضا الوند در کفتگو با موج عنوان کرد:

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به توسعه و گسترش مراکز مشاوره و افزایش 5 برابری مراکز مشاوره‌، از پرداخت کمک هزینه تحصیلی و تجهیزات توانبخشی و بهره برداری از مرکز دیتا سنتر سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،‌ حمید رضا الوند ، مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به توسعه و گسترش مراکز مشاوره و افزایش 5 برابری مراکز مشاوره و بیان نقش و اهمییت توسعه و گسترش مراکز مشاوره، گفت: توسعه مراکز مشاوره  نشان از ارتقای آن جامعه دارد و در طول 7 سال گذشته در استان همدان این میزان به بیش 5 برابر افزایش پیدا کرده است و در این زمینه سطح آگاهی مردم نیز افزایش استقبال آن ها را در پی داشته است.

مدیر کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه در حوزه معلولین حق پرستاری  ضایع نخاعی افزایش پیدا کرده است، گفت: حق پرستاری این قشربه 554 هزار تومان رسیده است و سرانه تامین وسایل بهداشتی نیز برای آن ها از تیرماه سال جاری به دوبرابر افزایش پیدا کرده است ومقرری وسایل بهداشتی 160-200 هزار تومان است.

 

پرداخت کمک هزینه تحصیلی و تجهیزات توانبخشی

الوند با اشاره به پرداخت کمک هزینه به دانشجویان دولتی و غیردولتی ابراز کرد: با توجه به  پرونده های مددکاری موجود در حوزه اجتماعی که برای هر پرونده مبلغ مشخصی درنظرگرفته می شود این عدد در سال 1398،  288 پرونده بوده است.

وی ادامه داد: یک مرکز نگاه داری و توانبخشی معلولین ذهنی زیر 14 سال طی دو سال گذشته به مراکز موجود در بهزیستی استان افزوده شده است و حدود 46 هزار معلول در استان همدان تحت پوشش هستند.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به توزیع وسایل کمک توانبخشی در سال گذشته ، افزود: در سال 1398، بیش از 600 ویلچر، 250 تشک و 337 وسیله ارتز و پروتز، 250 عصا و واکر و 600 قلم لوازم  بهداشتی معلولین نخاعی و 200 توالت فرنگی و 1979 پک لوازم بهداشتی، 313 سمعک، 4153 باتری سمعک و 376 وسیله توانبخشی و کمک توانبخشی برای نابینایان توزیع شده است.

 

بهره برداری از مرکز  دیتا سنتر در هفته بهزیستی/افتتاح 17 کارگاه اشتغال

الوند با اشاره به برنامه هایی که در هفته بهزیستی برگزار شد ،یاداور شد: 46 برنامه به شکل های مختلف انجام شد؛

افتتاح 76 مسکن معلولین، برای خانواده های یک معلول و دو معلول که به صورت کشوری افتتاح شد. افتتاح 17 کارگاه اشتغال، برقراری یک نمایشگاه  دائمی صنایع دستی فرش سنتی همدان برای جامعه هدف که حدود 80 نفردر این نمایشگاه مشغول به فعالیت هستند از اتفاقاتی بوده است که در هفته بهزیستی روی داد.

وی با بیان اینکه یک مرکز  دیتا سنتر در هفته بهزیستی در حوزه آی تی در استان همدان راه اندازی شد، گفت: 8 مرکز غیردولتی مانند مهد کودک، پایگاه سلامت اجتماعی، صدور46 موافقت اصولی برای مراکز مثبت زندگی به عنوان محور اصلی سلامت اجتماعی در کشور  و استان همدان که از فیلد های جدید ارائه خدمات است و به نوعی بهزیستی کوچک به شمار می رود از دیگر اتفاقات هفته بهزیستی در استان همدان بوده است.

افتتاح 76 مسکن معلولین، افتتاح 17 کارگاه اشتغال، برقراری یک نمایشگاه  دائمی صنایع دستی فرش سنتی همدان، ایجاد یک مرکز  دیتا سنتر، صدور46 موافقت اصولی برای مراکز مثبت زندگی به عنوان محور اصلی سلامت اجتماعی در هفته بهزیستی اتفاق افتاد

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها