موج
کدخبر : ۳۴۴۳۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344335

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در گفت‌وگویی بیان کرد: هر سال قریب به ۱۲ هزار مبلّغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به سراسر کشور اعزام می‌شدند اما در محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اعزام مبلغان به شش هزار و ۷۰۰ مبلّغ کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در گفت‌وگویی بیان کرد: هر سال قریب به ۱۲ هزار مبلّغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به سراسر کشور اعزام می‌شدند اما در محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اعزام مبلغان به شش هزار و ۷۰۰ مبلّغ کاهش یافت.

وی با اشاره به نحوه اعزام مبلغان در ماه محرم ۱۳۹۹ گفت: این اعزام‌ها در قالب‌های مختلف گروهی، فردی و نخبگانی صورت گرفت و همچنین، مجالس عزاداری در فضای‌های باز و با رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن بیان آماری از قالب‌های مختلف اعزام محرم امسال تصریح کرد: از مجموع شش هزار و ۷۰۰ مبلّغ اعزامی در محرم امسال، دو هزار نفر از طلاب در قالب گروهای تبلیغی، ۱۶۴ نفر در قالب تبلیغ نخبگانی و سایر مبلغان به صورت تبلیغ فردی اعزام شدند؛ همچنین، تعدادی از مبلغان نخبه نیز به صورت آنلاین در فضای مجازی به تبلیغ و بیان معارف دینی پرداختند. 
وی در پایان ضمن تشکر از ملت عزیز ایران در رعایت نکات بهداشتی در ایام عزاداری و مجالس روضه سیدالشهدا(ع) بیان کرد: رعایت تمام و کمال شیوه نامه های بهداشتی در مجالس عزاداری نشان از فرهنگ بالای مؤمنین و مردم شریف ایران دارد که انصافاً ستودنی است و باید در تاریخ عزاداری مجالس امام حسین(ع) ثبت و ضبط شود.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها