موج
کدخبر : ۳۴۳۳۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343395

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد خبر داد؛

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: ساخت نیروگاه خورشیدی 5 مگاواتی سولار تجارت کیش و نیروگاه مقیاس کوچک 6 مگاواتی تدبیر نیر در شهرستان تفت، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی چاهک در شهرستان خاتم و نیروگاه مقیاس کوچک 8 مگاواتی طراح بهینه کیان در شهرستان یزد با سرمایه‌گذاری 190 میلیارد تومانی بخش خصوصی، را از پروژه‌های قابل افتتاح بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از افتتاح 13 پروژه این شرکت در هفته دولت سال 99 خبر داد.

مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر فوق، مجموع اعتبار هزینه شده این پروژه‌ها را بیش از به 2 هزار 832 میلیارد ریال دانست و عنوان کرد: برخی از این پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی انجام شده و هدف از اجرای این پروژه‌ها، فراهم کردن زیر‌ساخت تامین انرژی، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق شهرستان‌های مهریز، اشکذر، خاتم، اردکان و تفت و ایجاد اشتغال در صنایع تامین برق است.

وی توسعه دو بی خط 63 کیلوولت پست امامزاده و کلیددار کردن دو بی موجود با اعتبار هزینه شده 637 میلیارد ریال را یکی از پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان اردکان عنوان کرد و گفت: همچنین توسعه دو بی خط 63 کیلوولت در پست 400 سرو برای اتصال به پست امامزاده با اعتبار 61 میلیارد ریال، 14 کیلومتر خط دو مداره 63 کیلوولت سرو- امامزاده و احداث پست 63 به 20 کیلوولت سرو با یک ترانسفورماتور از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری در این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین احداث پست 230 به 63 کیلوولت خضرآباد شامل دو دستگاه ترانسفورماتور 230 به 63 کیلوولت به ظرفیت کل 320 مگاولت آمپر، دو بی خط 230 کیلوولت ورودی و دو بی ترانسفورماتور 230 و دو دستگاه بی 63 کیلوولت ترانسفورماتور و یک دستگاه بی کوپلاژ 63 را یکی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در شهرستان اشکذر دانست و افزود: ورود و خروج 2.5 کیلومتر خط دو مداره با ولتاژ 230 کیلوولت نیز یکی دیگر از پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان اشکذر است.

وی در ادامه 12 کیلومتر خط دو مداره پست سریزد با ولتاژ 63 کیلوولت و استقرار پست 63 به 20 کیلوولت سیار مربوطه، 18 کیلومتر خط دو مداره 63 کیلوولت اتصال به پست مهرگان،30 کیلومتر فیبر نوری یزد1 به مهرگان را از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در شهرستان مهریز دانست.

همچنین ساخت نیروگاه خورشیدی 5 مگاواتی سولار تجارت کیش و نیروگاه مقیاس کوچک 6 مگاواتی تدبیر نیر در شهرستان تفت، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی چاهک در شهرستان خاتم و نیروگاه مقیاس کوچک 8 مگاواتی طراح بهینه کیان در شهرستان یزد با سرمایه‌گذاری 190 میلیارد تومانی بخش خصوصی، را از پروژه‌های قابل افتتاح بیان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها