موج
کدخبر : ۳۴۳۱۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343160

خاکسار:

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی استان همدان گفت: ارائه توضیحات برای گردشگران تورها فقط با راهنمایان دارای کارت رسمی گردشگری مجاز است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان، دوشنبه ۴ شهریور، علی خاکسار گفت: با رونمایی از تابلوی فعالیت تورها در اماکن گردشگری استان، از این پس راهنمایان دارای کارت در اماکن گردشگری به ارائه توضیحات به گردشگران خواهند پرداخت و از این پس ارائه توضیحات برای گردشگران تورها فقط با راهنمایان دارای کارت رسمی گردشگری مجاز است. 

وی گفت: راهنمایی گردشگران در تور‌های داخلی و خارجی تنها با راهنمایان دارای کارت رسمی گردشگری از سوی وزارت میراث فرهنگی مجاز است و  هدف از اجرای این قانون حمایت از راهنمایان گردشگری است که به صورت تخصصی، رسمی و مجاز در این زمینه فعالیت دارند.

خاکسار ادامه داد: انتقال اطلاعات دقیق به گردشگران و جلوگیری از فعالیت راهنمایان غیر مجاز از مزایای حمایت از راهنمایان داری مجوز رسمی است و بسیاری از سایت‌های گردشگری، راهنمایانی را که هیچگونه مجوزی از وزارت گردشگری ندارند به کار می‌گیرند که ضربه‌ی زیادی به صنعت گردشگری و فرهنگی وارد می‌کند.

خاکسار ادامه داد: انتقال اطلاعات صحیح از اماکن تاریخی و گردشگری رسالت راهنمایان گردشگری است و باید به خوبی انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها