موج
کدخبر : ۳۴۳۰۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343060

سعید شهند:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از افتتاح نخستین آزمایشگاه اندازه گیری سموم و ترکیبات نفتی در اردبیل خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سعید شهند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از افتتاح نخستین آزمایشگاه اندازه گیری سموم و ترکیبات نفتی در اردبیل خبرداد وگفت: تجهیزات این آزمایشگاه امکان اندازه گیری سموم و ترکیبات نفتی در آب، خاک و گیاهان را امکان پذیر می کند و بر اساس داده های آن بهره برداری از منابع آبی و خاکی اصولی تر می شود.

وی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه برای نخستین بار در شمالغرب کشور افتتاح شده است اظهار داشت: در حال حاضر 3 آزمایشگاه معتمد در استان اردبیل وجود دارد که در پایش واحدهای صنعتی و معدنی فعال هستند.

فردین روزگار مدیرعامل شرکت پایش صنعت آسیا نوین نیز با اشاره به اینکه این شرکت به عنوان آزمایشگاه معتمد محیط زیست استان اردبیل در زمینه آب و پساب، هوا، بیولوژی، خاک و فلزات سنگین فعالیت می کند افزود: این آزمایشگاه با افتتاح بخش اندازه گیری ترکیبات آلی و سموم به عنوان مجهزترین آزمایشگاه معتمد محیط زیست شمالغرب کشور شناخته خواهد شد.

روزگار افزود: دستگاه کروماتوگرافی گازی GC باقیمانده های سموم در نمونه های آب، خاک و گیاه را با دقت بسیار بالا اندازه گیری نموده و این امر باعث تشخیص و تصمیم گیری در مورد نوع و منابع آلاینده و همچنین تصمیم گیری های زیست محیطی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها