موج
کدخبر : ۳۴۲۹۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342927

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان از افتتاح 6 طرح گازرسانی همزمان با هفته دولت در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی گفت: امسال در هفته دولت ۶ طرح گازرسانی با هزینه بیش از ۴۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در استان اصفهان افتتاح می شود.

وی بیان داشت: بهره برداری از طرح های گازرسانی به شهر انارک، روستاهای چوپانان و چاه ملک از توابع شهرستان خور و بیابانک و نایین، روستاهای سهیل، سپرو، فرح آباد و ۵۰ واحد مرغداری از توابع شهرستان نایین، گازرسانی به روستای قادر آباد از توابع شهرستان خور و بیابانک و گازرسانی به روستای زایین اردستان انجام خواهد شد.

علوی، با بیان اینکه، طرح گازرسانی به شهر انارک به عنوان آخرین شهرسبز استان در هفته دولت به صورت رسمی با حضور مسوولان افتتاح می شود، افزود: با گازرسانی به این شهر بالغ بر 696 خانوار از نعمت گاز بهره مند شده اند.

وی، با اشاره به اینکه در حال حاضر، ۹۹.۵ درصد جمعیت استان شامل؛ ۹۹.۰۸ درصد جمعیت روستایی معادل یک هزار و ۶۰ روستا و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری معادل ۱۱۰ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند افزود: با گازرسانی به روستاهای ذکرشده بیش از یک هزار و 338 خانوار روستایی به جمع مشترکین گاز طبیعی اضافه شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: ساختمان پست امداد و پشتیبانی شهر سجزی نیز همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان در ادامه بیان داشت: گازرسانی به هشت شهر، ۱۱۶ روستا، ۲۹ شهرک صنعتی، سه هزار و ۳۴۲ واحد صنعتی، هفت جایگاه سی ان جی، راه اندازی ۶۴۰ ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ، اجرای ۴ هزار و ۳۱۲ کیلومتر شبکه گاز، اشتراک پذیری ۴۴۳ هزار مشترک گاز طبیعی و نصب ۱۶۰ هزار انشعاب را از جمله خدمات انجام شده از سال ۹۲ تاکنون در این استان برشمرد.

علوی، اظهار داشت: عملکرد شرکت گاز استان اصفهان از ابتدای فعالیت خود تاکنون نشان از جهشی چشم‌گیر در گازرسانی به شهرها و روستاها به ویژه مناطق دور افتاده و محروم دارد.

وی، تصریح کرد: گازرسانی در قطب صنعتی کشور، با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، با توجه به قرار گرفتن اصفهان در کریدور مرکزی کشور و جایگاه راهبردی آن از نظر صنعتی و دارا بودن مناطق مختلف کوهستانی و سرد، کویری و خشک، سخت گذر، در کنار هزینه بالای اجرای پروژه‌ها، همواره با سختی و دشواری های متعددی روبرو بوده است که این موانع با دلسوزی، همت و تدبیر گازرسانان یکی پس از دیگری مرتفع و شعله‌های امید در خانه‌های مردم فروزان شده است.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان بیان کرد: گسترش شبکه گاز در استان یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی به شمار می‌رود که این امر در توسعه مناطق محروم شهری و روستایی، کاهش دغدغه‌های معیشتی، افزایش سطح رفاه و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم بسیار موثر بوده است.

شرکت گاز اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها