موج
کدخبر : ۳۴۲۵۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342575

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: با توجه به اینکه برنامه‌های محرم باید در فضای باز انجام شوند بسیاری از امامزادگان این امکان را دارند و امسال در40 امامزاده برنامه عزاداری برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدیان طی سخنانی،  ماه محرم را اوج عرض ارادت به حضرت سیدالشهدا(ع) عنوان کرد و گفت: باید آگاه باشیم و بدانیم که درعین‌حال که مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) اهمیت دارد، حفظ بهداشت و سلامت اعضای جامعه نیز مهم است.  

وی با تأکید بر اینکه محرم، ماه وحدت همه ظلم‌ستیزان است، افزود: این موضوع مهم محور وحدت شیعه و خاستگاه بقای انقلاب ماست. امسال شرایط خاصی به لحاظ بهداشتی ایجادشده و استان ما طی ماه‌های گذشته درگیر ویروس کرونا شده است و از این جهت از همه پزشکان، پرستاران و کادر جهادی که سلامت مردم را تأمین می‌کنند قدردانی و تشکر می‌کنم.   

وی ادامه داد:با توجه به اینکه برنامه‌های محرم باید در فضای باز انجام شوند بسیاری از امامزادگان این امکان را دارند و امسال در40 امامزاده برنامه عزاداری برگزار می‌کنیم. 

وی از توزیع بسته‌های معیشتی به‌جای اطعام عزاداران خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی های صورت گرفته  که بسته ارزاق میان نیازمندان توزیع کنیم که از محل موقوفات و از محل مشارکت‌های مردمی و متولیان موقوفات غیرمتصرفی انجام می شود.

مدیرکل اوقاف گفت: امسال طبخ غذا به کمترین وجه اتفاق می‌افتد و فقط برای موقوفه‌ها و نذوراتی است که صراحتاً به موضوع طبخ غذا اشاره کرده باشند و آن هم برای مجاوران امامزادگان و همچنین کادر بیمارستان‌ها و با رعایت مسائل و موارد بهداشتی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: برپایی هر گونه مراسم در امامزادگان و بقاع متبرکه را منوط به دستورالعمل ستاد ملی کرونا می داند و از اجرای برنامه هایی که در آن تجمع باشد و سلامت جامعه را تهدید کند جلوگیری بعمل می آورد.

مهدیان  از توزیع ماسک در ایام محرم امسال خبر داد و گفت: حمایت از  هیئت شاخص و توزیع ماسک در بین هئیت های مذهبی، برگزاری برنامه تعویض پرچم و سیاه پوشان در بقاع متبرکه و ویژه‌برنامه علمدار ولایت یادبود سردار سلیمانی در شب تاسوعا در امامزادگان اجرا خواهد شد. 

وی خبر داد و گفت: طی هماهنگی های صورت گرفته با صداو سیما 30 برنامه سخنرانی و مداحی در جوار امامزاده سید مظفر(ع) در حال ضبط است که از اول محرم قبل از نماز ظهر و عصر  و نیز مغرب و عشا از سیمای مرکز خلیج فارس پخش خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها