موج
کدخبر : ۳۴۲۳۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342362

رییس دادگستری استان یزد؛

رییس کل دادگستری یزد بیان کرد: برای داشتن کیفیت خوب آمار پرونده ها نیاز به تحرک بیشتر، کار جهادی و همت مضاعف همکاران اداری و قضایی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با اشاره به تأکیدات رئیس دستگاه قضا در راستای ارتقا کرامت مردم، حفظ حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و حفظ صیانت اجتماعی در اولویت امور دستگاه قضایی استان قرار دارد.

وی در حاشیه بازدید سرزده از حوزه قضایی شهرستان بافق بیان داشت: امروز دستگاه قضا به عنوان شاخص‌ترین اعتبار نظام اسلامی بوده و بر ایجاد اعتماد، آرامش و تحول در این قوه با معیار تکریم ارباب رجوع در هر شأنی، تاکید دارد.

این مقام قضایی در خصوص کیفیت آمار پرونده ها در دستگاه قضا اظهار داشت: برای داشتن کیفیت خوب آمار پرونده ها نیاز به تحرک بیشتر، کار جهادی و همت مضاعف همکاران اداری و قضایی است.

وی در خصوص کاهش ورودی پرونده های حوزه قضایی بافق ابراز کرد: وارده پرونده های چهار ماهه نخست سال جاری 5/6 درصد نسبت به چهارماهه سال قبل کاهش داشته ولی نسبت به میانگین استان در کاهش ورودی نیاز به تلاش جدی تر می باشد.

این مقام مسئول از کاهش 18درصدی مانده پرونده ها در دادگستری بافق خبر داد و افزود: علاوه بر این، میزان ابلاغ الکترونیک در چهارماهه ابتدایی سال قبل 84 درصد بوده که در چهارماهه نخست سال جاری به 90درصد رسیده است که این مسئله قابل تقدیر است.

وی در خصوص میانگین وقت رسیدگی پرونده ها در دادگستری شهرستان بافق افزود: جهت کاهش میانگین وقت رسیدگی و تسریع در روند رسیدگی پرونده ها، نیاز به تعیین اوقات رسیدگی بیشتر، نظارت بیشتر قضات و مدیران دفاتر است که در این راستا میانگین وقت رسیدگی در این حوزه باید بهبود یابد.

رئیس کل دادگستری خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت همکاران و فضای مجازی در پاسخگویی، ارتباط برخط با مخاطبان، استفاده از صندوق‌های شکایات و پیشنهادات به جهت تسهیل ارتباط مخاطبان با دستگاه قضا از عوامل تاثیرگذار در تکریم ارباب رجوع است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها