موج
کدخبر : ۳۴۱۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341657

در چندین روز گذشته مردم بخشی از محدوده چهارراه حمزه تا پیروزی شهر اصفهان با قطعی آب روبرو بوده اند که موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان این مناطق شده و اینگونه که از شواهد مشخص است سازمان مربوطه جواب قانع کننده ایی جز وعده و وعید به مردم این منطقه نداده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، بالغ بر دو هفته ای است که مردم ساکن محدوده چهارراه حمزه تا خیابان پیروزی از قطعی و افت فشار آب در شبکه آب رسانی گلایه مند هستند و ادعا می‌کنند هنوز هیچ مسئولی نه پاسخگو بوده است و نه مشکل را مرتفع کرده است. حال با این شرایط به خبرگزاری موج روی آوردند و تنها درخواست خود را، در جریان قرار دادن مدیران اصلی شهر از اوضاع نابسمان قطعی آب، آن هم در این هوای گرم مزرح نمودند؛ این شهروندان می‌گویند اداره آب هیچ واکنشی به این قطعی نشان نداده و تنها می‌گوید برای رفع آن اقدام می کنیم. این موضوع خبرنگار ما را بر آن داشت که یک گزارش میدانی از شرایط  مردم آن منطقه داشته باشد.

با توجه به اینکه آب قطعا یکی از مهمترین نیازهای بشری و بدون هیچ جایگزینی است و همچنین نظر به گرمی هوا و شرایط کنونی که به خاطر ویروس کرونا مردم مجبور هستند بیشتر در خانه بمانند تا با این ویروس مبارزه کنند؛ حق مسلم تک تک مردم است که از امکانات رفاهی مانند آب و برق برخوردار باشند و در صورتی که در این شرایط با قطعی آب مواجه باشند، مردم برای تهیه غذا و پخت و پز و استحمام و به خصوص استفاده از کولر برای خنک شدن نیاز مبرم به آب دارند و نبود آب قطعا باعث ایجاد ناراحتی و مشکل برای ساکنین این منطقه شده است.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان از شرایط افراد مختلف اعم از کسبه و مغازه دارها تا خانواده های ساکن در این منطقه با مشکلات عدیده ای مواجه هستند آن هم در روزهای کرونایی که بهداشت فردی برای حفظ سلامت و دوری از کرونا واجب اوجبات است. 

یکی از کسبه با گلایه از شرایط آب رسانی در این منطقه به خبرنگار موج گفت: با وجود اینکه پمپ و تانک هم نصب کرده ایم الان در دو ماه اخیر یا آب کامل قطع بوده یا مواقعی هم که آب می آمده، بسیار کم و به صورت زنگ زده و زرد رنگ است. من دارای بیماری کلیوی هستم و خوردن این آب های غیر استاندارد باعث تشدید بیماریم شده و با مشکلات بیشتری مواجه شده ام.

قطعی  آب

وی همچنین اظهار داشت: با اداره آب نیز چندین مرتبه تماس داشتم ولی متاسفانه پیگیر نبودند و مشکل بی آبی و کم آبی این منطقه حل نشده و کماکان پابرجاست.

 در ادامه با یکی دیگر از خانم های خانه دار ساکن این منطقه گفتگویی شد که او نیز گلایه ای را مطرح کرد: با وجود اینکه مخزن آب داریم و پمپ  نیز نصب کرده ایم از شب گذشته به طور کامل آب در این منطقه قطع شده است و نکته قابل توجه در این خصوص این است که با بازرسی اداره آب نیز تماس گرفتم ولی پیگیری صورت نگرفته است.

یکی دیگر از اهالی این منطقه در گفتگو با خبرنگار موج گفت: قطعی آب خیابان هشت بهشت شرقى حد فاصل چهارراه پیروزى و چهارراه حمزه نزدیک به دو هفته است از صبح تا شب بصورت کامل قطع و شب از ساعت یک نیمه شب تا صبح با فشارى مانند شیر سماور به داخل منبع آب می ریزد که مستندات موجود است.

وی بیان داشت: با تماس هاى مکرر همسایگان با اداره آب  مأموران حوادث به محل آمدند و اعلام کردند که افت فشار داریم و چاره ای نیست جز اینکه تحمل کنید و ما کارى نمی توانیم انجام دهیم و رفتند.

این ساکن منطقه ادامه داد: مجددا ۲ روز بعد با روابط عمومى اداره آب، آقاى امینى تماس گرفتیم و مشکلات را به ایشان منتقل کردیم که قرار شد ایشان خود مسئله را پیگیرى کنند که  بعد از ده دقیقه تماس گرفتند و گفتند واحد تعمیرات و نگهدارى در جریان مشکل هستند و قرار است یکسرى اتصالات تهیه کنند و تا آخر هفته مشکل قطعی آب را برطرف کنند.

وی اظهار کرد: آخر هفته هم تمام شد و هیچ اقدامى از طرف اداره آب صورت نگرفت اهالی خیابان هشت بهشت شرقی و حمزه اصفهانی در  این شرایط کرونایى که ضدعفونی کردن  لباس ها و شستن ظروف و ضد عفونى  و نظافت فردى از ضروریات است چه باید بکنند تا بتوانیم این دوران پر خطر را پشت سر بگذاریم.

وی در پایان گفت: امیدوارم مدیران از خواب غفلت بیدار شوند و مانند اصحاب کهف به خواب سیصد ساله فرو نروند که نوش دارو بعد از مرگ سهراب دیگر نتیجه ای ندارد.

در ادامه نیز با چند تن دیگر از اهالی این منطقه گفتگو شد که همگی از قطعی آب در منطقه خود شاکی و خواستار پیگیری مسئولین مربوطه در این موضوع بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها