موج
کدخبر : ۳۴۱۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341007

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار در نشست ستاد استانی کرونا در کرمانشاه، کاهش تعداد ساعات برگزاری مراسم عزاداری ماه‌های محرم و صفر، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی را از ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد استانی کرونا در کرمانشاه گفت: انسجام مدیریتی شکل‌گرفته برای مهار و‌ مدیریت بیماری کرونا با حمایت مقام معظم رهبری و مسئولیت رئیس‌جمهور موفقیتی بزرگ در کشور است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه‌ساز عرصه قلم و آگاهی از تلاش‌های خبرنگاران و مشارکت مؤثر در قطع زنجیره بیماری کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: با توجه در پیش بودن ماه محرم و صفر انتظار داریم ضوابط برگزاری مراسمات با همکاری رسانه‌های پرتلاش اطلاع‌رسانی و اقناع‌سازی لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تشریح ضوابط برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر خاطرنشان ساخت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان و یاران مظلومش معیار نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و کارشناسان است و بر همین اساس کارگروه برگزاری مراسم در سطح استان نیز تشکیل و ضوابط ابلاغ خواهد شد.

الهی تبار تصریح کرد: از مردم و مدیران تقاضا داریم تکلیف ملی و شرعی برای حفظ سلامت عموم را مدنظر داشته باشند و‌ رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی را با همین جدیت ادامه دهند.

وی کاهش تعداد ساعات برگزاری مراسم، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی را از ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم ذکر کرد و افزود: بر این اساس برگزاری مراسم در اماکن مقدسه ممنوع شده است و نذورات نیز صرفاً باید به‌صورت خشک توزیع شود، البته توزیع غذای گرم به‌صورت بیرون بر بدون تشکیل تجمع و صف با رعایت دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.

دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به مسئولیت نظارتی ستاد گفت: برگزاری ایستگاه‌های صلواتی و‌ انجام هرگونه پذیرایی نیز در ایام محرم ممنوع است و انتظار داریم روند انجام کمک‌های مؤمنانه در ماه محرم ادامه یابد.

الهی تبار در ادامه به افزایش فضاهای برگزاری کنکور سراسری اشاره کرد و بیان داشت: در کنکور ارشد و دکترا پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت بسیار مناسب رعایت شد و آمادگی لازم را برای برگزاری کنکور سراسری نیز داریم و هماهنگی‌های لازم با محوریت دانشگاه رازی به‌عنوان متولی آزمون انجام‌شده است در همه شهرستان‌ها نیز نماینده را مشخص می‌کنند.

وی افزود: تمامی سالن‌ها و امکانات ادارات ورزش و جوانان باید برای برگزاری کنکور آماده شود و پیش‌بینی و تدبیر برای استقرار سیستم‌های الکترونیکی در گیت‌های ورودی انجام و توصیه‌های بهداشتی مقابله با کرونا به‌صورت دقیق رعایت شود؛ تأکید می‌کنم که حفظ سلامت عموم مردم اولویت دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها