موج
کدخبر : ۳۴۰۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340744

محمدرضا بهرامی مدیرعامل هلال احمر قم با همراهی جمعی از معاونان، از تحریریه خبرگزاری موج در قم بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا بهرامی ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار ، با اشاره به حادثه بیروت گفت: نیروهای امدادی ایران از جمله اولین نیروهای بودند که اعلام آمادگی کردند و در این زمینه تعدادی از پزشکان و پرستاران قمی برای اعزام به بیروت اعلام آمادگی کردند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط اعزام آن ها هنوز مشخص نیست علاوه بر آن، 772 بسته کامل غذایی یک ماهه و هزار و  554 بسته غذایی  از سمت جمعیت هلال احمر قم به تهران  اعزام شده است.

وی افزود: اعلام و کشف ویروس کرونا در ایران از قم آغاز شد و با توجه به موج جدید این ویروس، کلیه امور آموزشی جمعیت هلال احمر قم از طریق مجازی آغاز شد و ارسال حدود 700 هزار پیامک تولید 14 محتوای آموزشی برای کلیه اقشار جامعه، اهدای 140 هزار گواهی آموزشی به شهروندان از جمله اقدامات انجام شده توسط این حوزه معاونت است.

مدیرعامل هلال احمر قم بیان کرد: با توجه به نزدیکی به ایام محرم، آموزش های لازم در راستای برگزاری هیئات مذهبی با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی توسط معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر قم آغاز شده است.

وی افزود: 158 مورد وقوع حادثه به جمعیت هلال احمر قم اعلام شده که از این تعداد، 85 مورد جاده‌ای، 1 مورد ریزش آوار، 14 مورد حادثه سیل و آبگرفتگی، 13 مورد حادثه کوهستانی و 2 مورد حادثه صنعتی و کارگاهی بوده است و 180 تیم امدادی برای کمک به آسیب دیدگان به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

بهرامی اظهار کرد: همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، اهدای 7 هزار و 500 سبد غذایی به خانواده ها، 2 هزار و 500 مورد بسته های بهداشتی به بیماران خاص، طرح اسنپ جهت تکریم خانواده های دارای بیماران کرونایی از جمله اقدامات انجام شده توسط حوزه امور طلبان است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر قم در جهت برگزاری کلاس آموزش های امداد و نجات هنگام وقوع حادثه به کلیه خبرنگاران آمادگی کامل دارد.

امیرحسین علیمردانی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم نیز در ادامه گفت: شعار «داوطلبان حلقه اتصال بین توان داوطلبان و نیاز نیازمندان هستند» سرلوحه کار این معاونت است.

وی با اشاره به تاسیس خانه های هلال توسط معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم، گفت: این خانه‌های هلال در سطوح مختلف مساجد، ادارات، روستاها و کارخانجات آغاز به فعالیت می‌کند و علاقه مندان برای همکاری با جمعیت هلال احمر قم با حضور در خانه های هلال در 4 گروه ساماندهی می شوند تا هنگام وقوع حادثه یاری رسان تیم امداد و نجات باشند.

علیمردانی بیان کرد: تامین 150 دستگاه کپسول اکسیژن از محل خیرین، بهره مندی هزار و 695 نفر از خدمات پزشکی هلال احمر به صورت رایگان و اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم به ویژه کوه سفید و درمان و ویزیت رایگان مردم آن منطقه از جمله اقدامات انجام شده توسط این مجموعه است.

در راستای محرومیت زدایی و 170 میلیون ریال

در ادامه ، سید حسن حسینی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: سالیانه بیش از 20 هزار نفر آموزش های امداد و نجات را فرا می‌گیرند.

وی افزود: آموزش های رسمی و حساس هلال احمر قم در زمان شیوع ویروس کرونا با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری در حال برگزاری است و مابقی آموزش ها به صورت مجازی برگزار شده است.

در ادامه این جلسه نیز، مصباحی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، طرح ملی خدمات بشردوستانه شامل 8 جشنواره در فضای مجازی برای جامعه هدف کودکان، نوجوانان و دانشجویان برگزار شده است و بیش از 34 هزار و 800 نفر از این محتوا استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره «سفیران بشردوستان»، جشنواره «بیانیه گام دوم انقلاب» توسط این مجموعه، افزود: تشکیل تیم‌های هدایت روانی، تشکیل کانال فضای مجازی با حضور 700 روانشناس، تولید محتوا، ارائه خدمات در امور آموزش همگانی و عمومی، ارائه خدمات به پزشکان و پرستاران و.. از جمله اقدامات انجام شده توسط این مجموعه است.

مصباحی با اشاره به غنی سازی اوقات فراغت، گفت: بالغ بر 600 نفر از 38 رشته آموزشی ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر قم استقبال کردند.

وی در پایان گفت: دبیرخانه اولین جشنواره ملی «خاطره گویی از احسان و نیکی» در قم آغاز به کار کرده است و در ذیل این جشنواره، علاقه مندان می توانند آثار خود در زمینه خاطرات نیکی و احسان به دیگران که در ایام کرونا انجام داده‌اند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و مهلت ارسال آثار تا مهرماه 99 است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها