موج
کدخبر : ۳۳۹۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339923

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف بیش از 93 هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 4 هزار میلیارد در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری قرآن گفت: طی سه ماه نخست سال جاری  93 هزار و 285 متر مربع از اراضی ملی رفع تصرف گردید و احکام قضائی به ارزش تقریبی 634 میلیارد ریال در این استان اجرائی شد.

وی ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را 4 هزار و 61 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با اقدام به موقع نیروهای پرتلاش گشت حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان از ابتدای سال تا کنون  53 مورد رفع تصرف اراضی اجرایی شده است. این اراضی توسط زمین خواران و افراد سودجو تصرف شده بود که در واقع، دست‌درازی به اموال دولتی و بیت‌المال محسوب می‌شود و یگان حفاظت راه و شهرسازی اصفهان با جدیت در این زمینه عمل می‌کند.

قاری قرآن در خصوصاقدامات قضایی انجام شده گفت: 18 مورد حکم قضایی خلع ید و قلع و قمع در مجموع بیش از 80هزار مترمربع و به ارزش تقریبی634 میلیارد ریال در این استان اجرا شده است.

این مقام مسئول با اشاره به امکان اطلاع دادن موارد زمین خواری و تصرف اراضی دولتی، اعلام کرد: شهروندان اصفهان در صورت مشاهده ساخت و ساز غیر قانونی در اراضی دولتی و ملی می‌توانند مراتب را با یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان از طریق تماس با شماره 1656 در میان بگذارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: خریداران اراضی و املاک در حومه و حریم شهرستان‌های استان برای اطمینان از دولتی نبودن اراضی ابتدا استعلامات لازم را انجام دهند و سپس با اطمینان از وجود سند، اقدام به خرید کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها