موج
کدخبر : ۳۳۹۴۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339419

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه:

بهرام خانی گفت: میزان تولید شیر در استان بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تن برآورد می‌شود و سرانه مصرف شیر خام و مشتقاتش در استان کرمانشاه سالانه بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه بابیان این استان در حوزه تولید شیر و فرآورده‌های لبنی در کشور از جایگاه خوبی برخوردار استٰ اظهار داشت: با توجه به برآوردهای انجام‌شده در تولید و مصرف و شیر و فرآورده‌های لبنی در کرمانشاه، این استان نه‌فقط کمبودی برای تاًمین این میزان شیر ندارد، بلکه مازاد تولید هم دارد.

وی افزا. د: تعداد واحدهای دامداری صنعتی و نیمه‌صنعتی سبک و سنگین استان کرمانشاه 604 واحد با 167 هزار رأس دام هستند و سال گذشته 350 هزار تن شیر در واحدهای دامداری استان کرمانشاه تولید شد و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده پیش‌بینی می‌شود که امسال با افزایش 50 هزار تنی میزان تولید شیر در استان به 400 هزار تن برسد

خانی تأکید کرد: برای  افزایش تولید شیر در کرمانشاه، توسعه واحدهای پرورش گاو شیری در کنار تکمیل ظرفیت واحدهای موجود و بازگرداندن واحدهای غیرفعال به چرخه تولید را در دست اجرا است و همچنین اصلاح نژاد گاو شیری صنعتی و نیمه‌صنعتی و ایجاد و توسعه واحدهای پرورش گاومیش در استان دنبال می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها