موج
کدخبر : ۳۳۹۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339312

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به تمدید پروانه کار اتباع خارجی به شرط آموزش نیروهای بومی گفت: از تخصص اتباع خارجی غیر مجاز برای آموزش نیروهای داخلی در استان استفاده شود تا این نیروها جایگزینی آن‌ها شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، روز دوشنبه در حاشیه نشست هیات فنی اشتغال اتباع خارجی با اشاره به بهره گیری از تخصص اتباع خارجی برای آموزش نیروی کار داخلی در استان اظهار داشت: با این روش از تعداد نیروهای بیکار و بدون مهارت کاسته و بخشی از مشکل های اجتماعی کاهش می یابد.

ادامه داد: کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون پروانه را به کار گیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز کارگر خارجی، معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه می شوند و در صورت تکرار تخلف جریمه به ۲ برابر افزایش می یابد.

در این نشست با ۶ درخواست تمدید پروانه کار اتباع خارجی کارفرمایان متقاضی استفاده از خدمات اتباع خارجی برای ۲۵ تبعه بررسی شد که با تمدید این تعداد به شرط آموزش مهارت و تخصص نیروی خارجی به نیروهای ایرانی، موافقت شد.

براساس شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر برآورد نقطه‌ای نرخ بیکاری در هرمزگان در بهار امسال حکایت از بیکاری ۱۲ و نیم درصدی دارد که در هم سنجی با نرخ بیکاری ۱۶ و ۲ دهم درصدی بهار ۹۸ کاهش این نرخ را نشان می‌دهد اما نرخ مشارکت اقتصادی از ۴۹ و ۶ دهم درصد در بهار سال گذشته به ۴۶ و یک دهم درصد در بهار سال جاری کاهش یافته که جای تامل دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها