موج
کدخبر : ۳۳۹۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339222

مجید عسکری زاده:

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: یارانه های تکلیفی دولت به شهرداری پرداخت نمی شود، بعنوان مثال یارانه اتوبوس از محل سهم دولت، چند سال است که پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجید عسکری زاده در نطق پیش از دستور یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی این شورا بیان داشت: سال 98 بخاطر مسائل و مشکلات مالی، تحریم و گسترش شیوع ویروس کرونا اعتبارات شهرداری بندرعباس به طور کامل محقق نگردیده است و سال 99 نیز اوضاع به مراتب وخیم تر است و متاسفانه شهرداری با مشکلات فراوانی روبروست و همگی ما به تمام مسائل و مشکلات شهرداری آگاه هستیم، اما ذکر تنهای این مسائل و مشکلات بدون ارائه راه حل، دردی را دوا نمی کند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: یارانه های تکلیفی دولت به شهرداری پرداخت نمی شود، بعنوان مثال یارانه اتوبوس از محل سهم دولت، چند سال است که پرداخت نشده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: همه ما می دانیم که شهرداری حتی در پرداخت حقوق و بیمه پرسنل شرکتی خود با مشکلاتی مواجه است اما واقعا ما باید به صرف اعلام این مسائل بسنده کنیم و چون این مشکلات را بیان کرده ایم دیگر مسولیتی نداریم، بلکه همگی ما باید گام های مؤثری در جهت رفع این مسائل و مشکلات برداریم.

وی گفت: مشکل شهرداری بندرعباس علاوه بر ناپایداری درآمد، عدم توجه شایسته به رشته های علمی طراحی شهری، برنامه ریزی شهری و شهرسازی با مشارکت معماران است و متاسفانه اقدامات مؤثری تاکنون از جانب هیچ کسی جهت تامین درآمد پایدار و همکاری با دانشگاه مرتبط در شهر انجام نگردیده است به همین دلیل تاکنون موفقیت چندانی در این راه حاصل شده است.

عسکری زاده در ادامه اظهار داشت: اینجانب راه حل بسیار ساده و قانونی جهت حل مسائل و مشکلات مالی شهرداری بندرعباس پیشنهاد می نمایم که آن دریافت عوارض آلایندگی از صنایع غرب بویژه شرکت نفت ستاره، آلومینیوم المهدی، فولادها و بنادر می باشد و بعنوان مثال شرکت نفت قانوناً باید یک درصد از فروش خود را به شهرداری بپردازد، اما شرکت مذکور تاکنون از پرداخت آن خودداری می کند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، رایزنی لازم جهت پرداخت عوارض صنایع غرب را آغاز و ریاست شورا با پیگیری و شهرداری نیز با اقدام قانونی خود و با ارسال نامه درخواست پرداخت عوارض آلایندگی خود را اعلام نماید و نهایتاً در صورت خودداری از پرداخت عوارض، با همکاری استاندار و ریاست اداره دارایی اقدام عملی در جهت برداشت حق قانونی شهرداری اقدامی عاجل صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها