موج
کدخبر : ۳۳۸۸۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338804

به صورت ویدئو کنفرانس:

دومین جلسه شورای راهبری خوشه عسل لرستان به همت عامل توسعه این خوشه و با مشارکت نهادهای پشتیبان و ذینفعان، به صورت ویدئو کنفرانس در شرکت شهرکهای صنعتی استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، دومین جلسه شورای راهبری خوشه عسل لرستان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان و با حضور دکتر سرافرازی ناظر فنی خوشه، سارا کاهی معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی، لادن بازگیر عامل توسعه، مدیر مجموعه عسل عالیخانی و ذینفعان خوشه عسل استان برگزار شد، گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه شد و برنامه‌های پیش رو، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

لادن بازگیر عامل توسعه خوشه عسل لرستان

لادن بازگیر عامل توسعه خوشه عسل لرستان در ابتدا، با ارائه برنامه‌های عمل سال اول توسعه این خوشه، گفت: چشم‌انداز خوشه، بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش، نقاط قوت و ضعف، بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی، نقاط فشار، استراتژی‌ها، و نحوه حمایت نهادهای پشتیبان، تدوین و ترسیم شده است.

*برنامه عمل سال اول توسعه خوشه عسل لرستان ارائه شد

وی، ادامه داد: طرح مطالعاتی جامع سایر فرآورده‌های زنبور عسل همچون گرده گل، بره موم، ژل رویال و زهر زنبور عسل، ساخت نماد خوشه عسل و نصب آن در پارک کاسیت خرم‌آباد، تهیه طرح نمونه جهت ایجاد واحدهای بسته‌بندی خوشه عسل، برگزاری دوره آموزشی آشنایی با روش‌های نوین تولید و بسته‌بندی عسل و گرده گل و برگزاری دوره آموزش آشنایی با روش‌های بازاریابی نوین، از جمله برنامه‌های عمل سال اول توسعه خوشه عسل لرستان است.

عامل توسعه خوشه عسل لرستان، افزود: همچنین برگزاری تورهای بازدید از واحدهای موفق بسته‌بندی عسل استان‌های موفق، تهیه کلیپ دو زبانه، خبرنامه الکترونیکی، بروشور محصولات، برگزاری جشنواره برداشت عسل «حقیقی یا مجازی»، اخذ نشان حلال برای 5 واحد، انجام تبلیغات محیطی، ثبت برند جغرافیایی، ایجاد 2 شرکت BDS طراحی و بسته‌بندی و ثبت لوگو خوشه عسل لرستان نیز جزو برنامه‌های عمل سال اول است که انشاالله با حمایت شرکت شهرکهای صنعتی و نهادهای پشتیبان، اجرایی خواهند شد.

بختیار رازانی خوشه عسل لرستان

در ادامه این جلسه، بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان نیز در سخنانی، گفت: برنامه‌های خوشه عسل را باید به سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرد.

وی، تصریح کرد: با اجرای صحیح برنامه بودجه جاری در بخش کوتاه مدت، برنامه توسعه‌ای در بخش میان مدت و سند چشم انداز در بخش بلن مدت می‌توان آینده خوبی برای توسعه خوشه عسل لرستان پیش‌بینی کرد.

خوشه عسل استان لرستان

*شرایط تشخیص عسل خوب از عسل نامرغوب تسهیل شود

رازانی، تاکید کرد: در گزارش برنامه عمل، استاندارد محصول مغفول مانده و گنجانده نشده است. به هر حال باید در برنامه‌ها، تشخیص عسل خوب از عسل نامرغوب باید در نظر گرفته شود. لذا لازم است تا عامل توسعه خوشه، به این مهم توجه کند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در توسعه خوشه داشته باشد. لذا مساعدت این سازمان، کمک بزرگی در ادامه مسیر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بختیار رازانی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی، یکی از نکات مهمی است که باید در نقشه راه توسعه خوشه عسل لرستان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مصاحبه با ذینفعان و اطلاع‌رسانی و اعتمادسازی از طریق روش‌های نوین آگاهی بخشی نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد، که تهیه خبرنامه و بهره‌‌گیری از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ای، بخشی از آنها است.

شورای راهبری خوشه عسل لرستان

*برنامه عمل سال اول توسعه خوشه عسل لرستان به تصویب رسید

گفتنی است در پایان دومین جلسه شورای راهبری خوشه عسل لرستان، دکتر سرافرازی به عنوان ناظر فنی، با مشارکت نهادهای پشتیبان و ذینفعان به بررسی برنامه عمل سال اول توسعه این خوشه پرداختند، که در نهایت، برنامه پیشنهادی به تصویب رسید.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها