موج
کدخبر : ۳۳۷۳۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337320

نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با صادرات 50 درصدی محصولات نهایی شرکت ذوب آهن دیگر خام فروشی مواد اولیه توجیهی ندارد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید ناصر موسوی لارگانی در بازدید از خطوط تولید شرکت ذوب آهن اظهار داشت: هم اکنون حدود 50 درصد از محصولات نهایی ذوب آهن اصفهان به بیش از بیست کشور دنیا صادر می شود این دستاورد بزرگ در کنار خام فروشی مواد اولیه واقعاً بی انصافی است و توجیهی ندارد.

وی ادامه داد: مدتی است می بینیم معادن کشور نیز زنجیره تولید خودشان را تکمیل می کنند و اقدام به تاسیس واحدهای فولادی در کنار معادن کردند که این اقدام شایسته ای نیست و باید ابتدا نیاز داخل و واحدهای فولادی فعلی تامین شود و سپس صادرات مواد اولیه و همچنین مجوزهای جدید فولادی صادر شود.

کمبود مواد اولیه، تولید ذوب آهن اصفهان را ناتمام گذاشته است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که دولت و مجلس چگونه می توانند دغدغه اصلی ذوب آهن اصفهان که نداشتن مواد اولیه است را برطرف نمایند چنین گفت : امروز مطلع شدم این شرکت عظیم به دلیل نداشتن سنگ آهن نمی تواند با ظرفیت کامل تولید داشته باشد زیرا بخش اعظمی از سنگ آهن تولیدی کشور متاسفانه صادر می شود و این در حالی است که همین ماده اولیه با ورود به این کارخانه و تبدیل شدن به محصول نهایی می تواند ارزش افزوده چند برابری را به ویژه در شرایط تحریم کنونی برای کشور به ارمغان بیاورد. انشاا... به کمک نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مبحث مهم اختصاص دادن معدن به ذوب آهن اصفهان را به صورت جدی از وزارت صمت پیگیری می کنیم تا مشکل تامین مواد اولیه این شرکت برطرف شود.

سید ناصر موسوی لارگانی گفت : ذوب آهن از اوایل انقلاب و قبل از آن به عنوان یک صنعت ملی شناخته شده است. برای ساخت این مجموعه عظیم فولادی از بیت المال کشور هزینه بسیاری شده و چندین نسل با تعهد و تلاش شبانه روزی زحمت کشیدند و حقیقتاً امروز جای تعجب دارد که چرا این کارخانه عظیم با این وسعت،قدمت و تکنولوژی با نیمی از ظرفیت تولید محصولات استاندارد را در دستور کار دارد، مجموعه توانمندی که نیروی انسانی متخصص آن در ایران در کشور حرف اول را می زند.

این مقام مسئول اضافه کرد: سنگ آهن که نعمت خدادادی است از ذوب آهن اصفهان دریغ می شود و لذا تولید محصولاتی جدیدی چون ریل و همچنین اشتغالزایی برای جوانان ایرانی توسط این کارخانه ابتر می ماند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت : برای فعال ماندن سرمایه های ملی ایران زمین،مانند ذوب آهن اصفهان باید سرمایه خدادادی کشور در اختیارشان قرار داده شود و لذا این موضوع را به صورت ویژه از وزارت صمت پیگیری خواهیم کرد تا جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب محقق شود.

خودکفایی در تولید ریل ،ثمره همت شبانه روزی متخصصین شرکت ذوب آهن است

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت:ذوب آهن اصفهان یکی از صنایع پایه و از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. بنده در دوران فعالیت در سمت معاونت ریاست جمهوری نیز بازدیدی از ذوب آهن اصفهان داشتم و هم اکنون که در ابتدای مجلس یازدهم هستیم نیز علاقمند بودم بازدیدی از این کارخانه عظیم داشته باشم.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به اینکه انصافاً تلاش و کوشش کارگران در جبهه صنعت از نزدیک نمود ویژه ای دارد ، افزود: آماده سازی کوره بلند این کارخانه عظیم که بیش از نیم قرن از عمر آن می گذرد جای تشکر و قدردانی دارد.

 وی تصریح کرد: یکی از جاذبه های ذوب آهن اصفهان برای بنده تولید ریل مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا است و امروز این فراق خاطر را داریم که این شرکت مادر صنعتی می تواند کلیه نیازهای خطوط راه آهن کشور را پوشش دهد و لذا میتوانم بگویم خودکفایی در تولید ریل ملی،ثمره تلاش و کوشش شبانه روزی متخصصین ذوب آهن اصفهان است.

میرتاج الدینی ادامه داد: نسل آینده قطارهای ایران،از نوع پر سرعت هستند که ذوب آهن اصفهان تامین ریل استاندارد آنها را از شمال تا جنوب و شرق تا غرب پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت نیز گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها شرکتی که تولید آن به روش کوره بلند است، متاسفانه از یارانه انرژی برخوردار نیست این موضوع قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن را با سایر شرکت ها متفاوت ساخته است.

منصور یزدی زاده اظهار کرد: امیدواریم با تامین پایدار مواد اولیه شرکت که بزرگترین دغدغه امروز تک تک ذوب آهنی ها است بتوانیم جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب را محقق نماییم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها