موج
کدخبر : ۳۳۷۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337315

رئیس دادگستری اشتهارد گفت: متاسفانه 70 درصد از اراضی شهرستان اشتهارد فاقد سند رسمی است که در تلاشیم حق قانونی مردم این شهرستان را احیا کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، علی بستامی روز بیست و دوم تیرماه با تشریح اقدامات دادگستری به منظور حل مشکلات مردم این شهرستان گفت: با توجه به اینکه بیش از هفتاد درصد ساکنان اشتهارد با مشکل اخذ سند رسمی املاک و مستغلات مواجه هستند و زمین‌هایی که ابنیه در آن احداث شده موات اعلام و به نام دولت سند تنظیم شده است تلاش بر آن شد که حقوق قانونی مردم اشتهارد احیاء شود.

وی افزود: برای حل این مشکل کهنه که بیش از شصت سال از عمر آن می گذرد در سفر اخیر آیت الله رئیسی به استان البرز، موضوع از طریق این دادگستری مطرح و با پیگیری‌های رئیس کل دادگستری استان البرز ، توسط معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز، رئیس  شعبه دهم تجدید نظر استان البرز و عضو هیات نظارت اداره ثبت اسناد و املاک استان، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان البرز، مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان البرز، شهردار اشتهارد و رئیس دادگستری اشتهارد و دیگر مسئولین، جلسه ای تشکیل شد.

رئیس دادگستری اشتهارد با بیان اینکه با عملیاتی شدن تصمیم اتخاذ شده مشکل مردم این شهرستان در جهت تثبیت املاک و مستغلاتشان که از راهبردهای قوه قضاییه است حل می شود، تصریح کرد: با حل مشکل اهالی این شهرستان علاوه بر استفاده شهروندان از مزایای سند رسمی، از افزایش تعداد دعاوی مطروحه در دستگاه قضا پیشگیری خواهد شد.

وی گفت: اکنون نزدیک به چهار هزار پرونده آماده طرح دعوا در دادگستری است و چنانچه این اقدام دادگستری و قوه قضاییه به نتیجه برسد خدمت بزرگی در راستای حفظ حقوق عامه و پیگیری از وقوع جرم برای شهروندان این شهرستان و استان محسوب می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها