موج
کدخبر : ۳۳۷۰۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337049

استاندار هرمزگان گفت: با فعالیت پالایشگاه های بزرگ ستاره خلیج فارس و نفت بندرعباس، بیش از ۶۰ درصد از فرآورده‌های نفتی کشور به ویژه بنزین را تولید و به سراسر ایران منتقل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان، در نشست با مدیران شرکت پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی استان افزود: هرمزگان استانی توانمند و دارای نقشی بسیار مهم در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در کشور است.

وی بیان داشت: فعالیت‌های گسترده پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه درهرمزگان درحال انجام است که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: در حوزه صادرات فرآورده‌های نفتی نیز با ایجاد اسکله‌های مناسب در این استان و همچنین احداث مخازن، اقدام‌های صورت گرفته است.

همتی تصریح کرد: این اقدام‌های مهم با تکیه بر دانش نیروهای داخلی رقم خورده و هرمزگان به استانی توانمند در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تبدیل شده است.

وی گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بخش عمده‌ای از بنزین مورد نیاز کشور در آن تولید می شود به دست توانای جوانان و مهندسان کشورمان رقم خورد و این پالایشگاه مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی در کشورمان محسوب می‌شود.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار در ضلع غربی پالایشگاه بندرعباس ساخته شده و ظرفیت این پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی است که در قالب سه مرحله ۱۲۰ هزار بشکه‌ای درنظر گرفته شده است.

پالایشگاه نفت بندرعباس در کرانه شمالی آب‌های خلیج فارس و مجاورت شهر بندرعباس قرار دارد و مدرن‌ترین و تنها پالایشگاه تصفیه نفت خام سنگین در ایران و خاورمیانه است و درحال حاضر ۱۸ درصد پالایش نفت خام و میعانات گازی و به تبع آن محصولات مورد نیاز کشور را تولید می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها